1 komentārs
Latvijas Radio jaunā vadība par Siksni spēcīgāka vadības ziņā, uzskata Dimants
Foto: LETA

Latvijas Radio jaunā vadība konkursā izrādījās spēcīgāka par līdzšinējo valdes locekli Jāni Siksni tieši vadības ziņā, šorīt izteicās Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ainārs Dimants.

Jau ziņojām, ka NEPLP 22. decembrī Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja amatam izraudzījās sociologu, pētījumu aģentūras Factum Group vadītāju Aldi Pauliņu, valdes locekļa amatam programmas attīstības jautājumos izvēlēta bijusī BNS Latvija vadītāja Sigita Kirilka, bet valdes locekļa amata nodrošinājuma jautājumos – Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) pārstāvis Uldis Lavrinovičs. Siksnim vieta radio valdē neatradās.

Dimants intervijā Latvijas Radio noliedza, ka NEPLP lēmums nozīmētu neuzticības izteikšanu Siksnim, jo no jaunās valdes tiekot gaidītas pārmaiņas tajā pašā virzienā, kurā tās ir aizsāktas Sikšņa vadībā. “Nav runa par neuzticības izteikšanu, bet gan par iesākto darbu turpināšanu,” izteicās Dimants. Taujāts, kāpēc iesākto nevarēja turpināt pats Siksnis, Dimants teica, ka NEPLP nelēma vienkārši par Sikšņa pilnvaru pagarināšanu, bija konkurss un nāca klāt spēcīgāki kandidāti attiecībā uz mērķu uzstādīšanu un vadību.

Galvenais iemesls, kāpēc Sikšņa vietā izvēlēti citi cilvēki, esot spēja nodrošināt pārmaiņu ātrumu un sadarbību ar Latvijas Televīziju, skaidroja Dimants. Citi kandidāti bija spēcīgāki par Siksni tieši vadības ziņā, ko esot apliecinājuši arī piesaistītie konsultanti. Latvijas Radio nav tikai sabiedriskais medijs, bet arī uzņēmums, kas jāvada, izteicās NEPLP vadītājs.

Dimants noliedza, ka starp Siksni un NEPLP līdz šim nebūtu izpaudušās atšķirības redzējumā par radio attīstību.

Jaunā Latvijas radio valde stāsies amatā no 16.janvāra, bet NEPLP sagaida, ka jau līdz tam jaunā valde komunicēs ar radio darbiniekiem. NEPLP šodien plkst.12 tiksies ar jauno valdes sastāvu un pārrunās darāmos darbus.

Vakar pēc NEPLP sēdes Dimants stāstīja, ka lēmums par Pauliņa iecelšanu valdes priekšsēdētāja amatā pieņemts vienbalsīgi. Kā galvenos argumentus Pauliņa iecelšanai Dimants minēja viņa skaidro redzējumu par sabiedrisko mediju attīstību kopumā un skaidru vīziju par Latvijas Radio programmu attīstību. Dimants norādīja, ka Pauliņam kā mediju sociologam esot plaša izpratne par šīm lietām, turklāt viņš iepriekš ar NEPLP sadarbojies dažādu pētījumu veikšanā, piemēram, par Latgales medijiem.

Dimants atklāja, ka “ļoti spēcīga kandidāte” uz Latvijas Radio vadītāja amatu bijusi arī sabiedriskās politikas centra Providus bijusī direktore Vita Tērauda, kas izturējusi visas konkursa kārtas. Dimants balsojis par labu Tēraudai.

Tāpat Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja amatam kandidēja līdzšinējais vadītājs Siksnis. Skaidrojot, kas viņa darbībā NEPLP neapmierināja un kādēļ Siksnis netika ievēlēts otrreiz, Dimants sacīja – tā kā šim amatam bijuši jauni pretendenti, NEPLP tos salīdzinājusi. Konkursā padome augstāko vērtējumu Siksnim devusi izpratnē par sabiedrisko mediju kā tādu, tomēr šo mērķu īstenošanā un vadīšanā esot bijuši spēcīgāki kandidāti.

NEPLP locekļi izteica cerību, ka arī turpmāk Siksnis atradīs savu vietu sabiedriskajos medijos. Dimants norādīja – Siksnis kandidēja tikai uz valdes priekšsēdētāja amatu, kas bijusi “taktiska kļūda”, jo citādi, iespējams, viņš būtu ticis kādā no valdes locekļu amatiem.

Latvijas Radio valdes locekļa amatam programmas attīstības jautājumos Kirilka bez citiem kritērijiem izvēlēta arī tādēļ, ka ir ar lielu pieredzi mediju vadīšanā. Savukārt jaunais valdes loceklis nodrošinājuma jautājumos – LVRTC pārstāvis Lavrinovičs -, ņemot vērā pieredzi, atbildēs arī par Latvijas Radio sadarbību ar Latvijas Televīziju (LTV). Par izvēlētajiem valdes locekļiem konkursu kārtās balsojums gan nav bijis vienbalsīgs, norādīja Dimants.

Kā jau ziņots, NEPLP kopumā saņēma 19 pieteikumus konkursam uz Latvijas Radio valdes locekļu amatiem. NEPLP sēdē tika konstatēts, ka 18 no iesniegtajiem pieteikumiem atbilst konkursa nolikuma prasībām un ir virzāmi vērtēšanai nākamajās konkursa kārtās. Konkurss tika izsludināts šā gada 3.novembrī.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl