Latvijas interesēs ir padarīt bēgļus lojālus valstij, saka Pētersone-Godmane

1 komentārs
Latvijas interesēs ir padarīt bēgļus lojālus valstij, saka Pētersone-Godmane
Foto: LETA

Bēgļu uzņemšanas jautājumi no teorijas pārgājuši praksē, un Latvijas interesēs ir padarīt šos cilvēkus lojālus valstij un veidot sistēmu tādu, lai viņi maksātu nodokļus, uzskata Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Sarunā ar TV3 Ziņām Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre stāsta, ka šobrīd politiskais lēmums ir pieņemts, un stadija pārgājusi darbā pie praktiskiem jautājumiem. Jau iepriekš ziņots, ka ir izveidota Ministru kabineta darba grupa, kas vērtēs, vai un kādi uzlabojumi bēgļu uzņemšanas sistēmā mums ir nepieciešami.

Uz jautājumu, vai Latvija saņems papildu naudu, viņa norāda, – tāpat kā citām valstīm par katru uzņemto un pārvietoto personu bēgļu fondu ietvaros varētu tikt izmaksāti 6000 eiro.

Skaties video:

“Tas, ko mēs varēsim darīt, ir sniegt šīm personām atbalstu, ja runājam par darba meklējumiem un par sociālo palīdzību. Ja personas vēlas šeit palikt, tad mūsu interesēs, protams, veidot to sistēmu tādu, lai viņi justos normāli, lai būtu lojāli noskaņoti valstij, kurā viņi dzīvo, kurā atraduši patvērumu, kurā grib strādāt, maksāt nodokļus,” teic Pētersone-Godmane.

“Es neteiktu, ka runa ir par to, ka mēs fiziski kādu personu noliksim kaut kur Rīgā, Rēzeknē vai kādā citā pilsētā. Tam jābūt sasaistītam ar darbavietām.”

Plašāk par tematu otrdienas TV3 Ziņās no plkst. 19.00.