Latvieši Ukrainā: “Kara hospitālis atgādina miskasti”

Komentāri
Latvieši Ukrainā: “Kara hospitālis atgādina miskasti”
Foto: AFP/SCANPIX

Dņepropetrovskas kara hospitālis atrodas pašā pilsētas centrā, tieši aiz apgabala radas, taču ”hospitālis tiešām atgādina miskasti”, vēstulē no Ukrainas raksta Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš.

”Ukrainas pilsētās ir saglabājušies kara hospitāļi, taču lielas nozīmes šīm iestādēm nav. Bijušā prezidenta Viktora Janukoviča (Віктор Федорович Янукович) laikā hospitāļa vietu skaits samazināts no 400 uz 100 gultām, bet ēkas un zeme par sviestmaizes cenu pārdota kādam oligarham, kurš to tālāk pārdevis vienai Krievijas un vienai Kazahijas bankai,” situāciju vēstulē raksturo Latvijas veselības nozares pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Hospitālī miera laikos ārstējušies zaldāti ar gripu, pneimoniju vai kādu traumu, neviens nav rūpējies par remontu un iekārtām, novērojuši P. Apinis un R. Putniņš.

Foto: LETA

Foto: LETA

No Latvijas pārstāvju vēstules:
Karš piezagās nemanot, un hospitālis tiešām atgādina miskasti.

Vēstulē teikts, ka “Dņipropetrovskas Mečņikova vārdā nosauktā apgabala slimnīca ir pārsteidzoš – Iepriekšējam Veselības pārvaldes priekšniekam bijusi nelāga nojauta, un viņš pie slimnīcas uzbūvējos ļoti plašu neatliekamās palīdzības nodaļu – ievērojami lielāku un ērtāku par Rīgā esošo Austrumu klīniskās slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļu. Jau bijušas situācijas, kad vienlaikus tajā ievesti trīsdesmit smagi pacienti, un slimnīcas kolektīvs jau iemācījies ar šādām problēmām tikt galā.”

Latvijas pārstāvji vēstulē no Ukrainas apraksta dažus no pacientiem šajā slimnīcā:

Ievests kāds apdedzis pacients, no kura ”birst” patronas un granātas. Turpat neatliekamās palīdzības nodaļā guļ ducis ievainotu vīru, galvenokārt ar šautām brūcēm kājās un plašiem apdegumiem. Kāds virsnieks, kam lode iešauta kaklā, bet izgājusi cauri starp barības vadu un elpvadu, neievainojot lielos asinsvadus, taču izejas vārtos pārlaužot apakšžokli.

Daži vieglāk ievainoti, nu jau kārtīgi apārstēti zaldāti bruņoti un guļ atsevišķās telpās tieši pie ieejas – viņu uzdevums būtu sargāt slimnīcu no provokācijām.

Pagājušajā nedēļā ievesta sašauta grūtniece, kurai bērnu izdevies saglabāt. Apmēram trešā daļa ievainoto ir civiliedzīvotāji.

Daudz lielāka ir civilo pacientu plūsma tieši no Doņeckas apgabala. Dņipropetrovskā jau šobrīd nonākuši 78 Doņeckas pacienti, kuriem ikdienā nepieciešama hemodialīze, līdz ar to Mečņikova klīnikas hemodialīzes centrs spiests strādāt dienu un nakti. Ir ieradies autobuss ar šādiem slimniekiem, kam Doņeckā dialīze nav veikta jau gandrīz nedēļu – visi ļoti smagā stāvoklī.

Spriežot pēc bēgļu plūsmas, kas sasniedz Dņipropetrovskas slimnīcas, milzīga problēma karojošajā Doņeckā ir insulīns. Katru dienu ierodas jauni cukura diabēta slimnieki no karojošā reģiona, un tagad pašai Dņipropetrovskai kļūst grūti visus apgādāt.

Slimnīcās ikdienas ierodas simtiem cilvēku, kas nes pārtiku, siltas drēbes, higiēnas un kosmētikas līdzekļus. Vidēji divus mikroautobusus pārtikas dienā atved kā ziedojumus, turklāt pat nesaka, kas ir iedotājs, stāsta pilsētas 4. slimnīcas galvenais ārsts.

Netālu no centrālās stacijas mazlietotā kopmītnē iekārtots bēgļu punkts, kurā vidēji dienā ierodas 120 – 300 bēgļi no karojošās Doņeckas. Bēgļu vidū gandrīz tikai sievietes un bērni.

Nevienai neprasa, ko dara viņas vīrs, bet nereti izrādās – šis vīrs karo pret Ukrainu – separātistu un ukraiņu ienaidnieku pusē, bet sieva dodas glābiņu meklēt pie šiem pašiem ukraiņiem.

Bēgļu punktu apkalpo tikai un vienīgi brīvprātīgie. Visa palīdzība ir saziedota.

Latvijas pārstāvji ziņo, ka separātisti nedēļas sākumā esot ”humānajā palīdzībā” saņēmuši ieročus un sākuši uzbrukumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl