Latvijai jāiegulda nauda robežas ar Krieviju stiprināšanā, uzskata Igaunijas ministrs

4 komentāri

Igaunija robežas būvniecībā ar Krieviju plāno investēt 75 miljonus eiro, un arī Latvijai jāinvestē robežas drošībā, šādu ieteikumu minējis Igaunijas iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs.

“Katra investīcija robežas drošībā ir ļoti labs ieguldījums,” uzskata ministrs. Viņš stāstīja, ka Igaunija nolēmusi būvēt robežu starp Krieviju un Igauniju, trīs četros gados investējot apmēram 75 miljonus eiro. “Cik es zinu, Latvija ir nolēmusi būvēt un investēt robežas konstrukcijā apmēram 20 miljonus eiro. Tas varbūt ir mans ieteikums Latvijai – ja jūs kaut kur investējat, tad jums ir jāinvestē robežas drošībā,” teica Pevkurs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja mēs skatāmies uz to, ka tiks būvēta Igaunijas-Krievijas robeža, bet Latvija to pašu nedarīs – ir tikai daži kilometri starp Latvijas, Igaunijas, Krievijas robežām, un nebūs grūti no Krievijas ienākt Latvijā un pēc tam Igaunijā,” savu pozīciju pamatoja ministrs. Vaicāts par nozīmīgākajām jomām, kurām uzmanība būtu jāpievērš visām trīs Baltijas valstīm koordinēti, viņš minēja visu, kas saistīts ar Krievijas uzvedību.

“Laba sadarbība, ko varam veikt pretizlūkošanas laukā, skatoties uz to, ko dara Krievija, kā jau minēju, ir robežas būvēšana. Tas ir ļoti svarīgi,” norādīja Pevkurs. Krievijas uzvedību viņš uzskata par lielāko draudu, bet otrs ir situācija ar bēgļiem Eiropā.

“Ja mēs paskatāmies uz pēdējām tendencēm Eiropā, tad noteikti mums jābūt ļoti uzmanīgiem, skatoties uz to, kas notiek Polijā, redzam cilvēku kustību uz Baltijas valstīm. Tad noteikti ir jābūt “zvanam”, kurš iezvanās, jo citādi šie cilvēki sāks pārvietoties uz Somiju un Zviedriju. Lai izvairītos no tā, nav iespējams, ka mēs somu un zviedru kolēģiem sakām, ka neko nedarīsim. Tā nav opcija,” uzskata Pevkurs.

Pēc viņa stāstītā, robežkontrole tiek uzlabota arī tāpēc, lai cīnītos ar kontrabandu. Ministra vērtējumā patlaban muita darbu veic labi. Degvielas kontrabanda vairs neesot liela problēma, jo ir ļoti strikti regulējumi. “Mēs vairs neredzam Volkswagen Passat automašīnas uz savām robežām,” teica ministrs.

Arī cigarešu un alkohola kontrabanda tiekot vairāk vai mazāk kontrolēta. Cigaretes gan joprojām esot problēma. ”Un tas ir vēl viens iemesls robežas būvniecībai, kāpēc mēs ieguldām tik daudz pūļu, lai iegūtu ļoti labu robežkontroli. Dažos gados tā būs gatava, tad mums būs 100% elektroniska robežkontrole, līdz ar to nebūs nekādas iespējas, ka kāds pārnesīs kaut ko pār robežu, mums to nezinot,” skaidroja Pevkurs.

Lūgts komentēt Latvijas un Igaunijas dienestu sadarbību Latvijas Dzelzceļa valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa aizturēšanā, viņš teica, ka tas nav izņēmuma gadījums šādā sadarbībā. “Es varu jums dot piemēru, kur mēs arestējām cilvēku kontrabandistus Polijā, bet tas viss sākās Narvā, Igaunijā. Bija laba sadarbība ar Baltijas valstīm un Poliju. Arests notika Polijā,” atcerējās ministrs.

Viņš akcentēja, ka laba sadarbība, lai cīnītos ar noziegumiem, ir būtiska. “Jūsu minētajā gadījumā bija speciāla griba no Latvijas puses, un mēs palīdzējām Latvijas kolēģiem,” piebilda Pevkurs.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Iveta
  0 0 0

  Iveta

  Tā rusofobija ir pretīga! Vai nav pamanīts, kā mūsu valstī, piem., jau atrodas svešas valsts armija!?! Krievi pat pie mūsu robežām neatrodas, bet amerikāņi te jau dzīvo kā saimnieki!
 • Iveta
  0 0 0

  Iveta

  Tā rusofobija ir pretīga! Vai nav pamanīts, kā mūsu valstī, piem., jau atrodas sešas valsts armija!?! Krievi pat pie mūsu robežām neatrodas, bet amerikāņi te jau dzīvo kā saimnieki!
 • ES
  0 0 0

  ES

  Kādēļ Latvijas valdiba nepiekrita ES idejai par vienotu robežsardzi?Varbūt baidās, ka atklāsies kaut kādas šmuces par agrāk izlietotajiem Eiropas lidzekļiem šajā jomā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl