Latvijā var parādīties milzīga bēgļu plūsma no Ukrainas, ziņo vēstnieks NATO

1 komentārs
Latvijā var parādīties milzīga bēgļu plūsma no Ukrainas, ziņo vēstnieks NATO
Foto: AFP/LETA

”Būsim reāli – arī Latvijā var parādīties milzīga bēgļu plūsma,” LNT raidījumā 900 Sekundes pauda jaunais Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

Viņš skaidroja, ka šie bēgļi nāktu ne jau no Āfrikas valstīm, bet gan no Ukrainas, ņemot vērā šīs valsts austrumos notiekošo karadarbību.

Patlaban Latvijā viena no “karstākajām” diskusijām ir par plānoto vairāk nekā 200 bēgļu uzņemšanu Latvijā. Jau gada beigās Latvijā var ierasties pirmie bēgļi, ko valdība apņēmusies mūsu valstī uzņemt. Kopskaitā šeit patvērumu varētu rast 250 cilvēku. Lai gan Latvijā bēgļu uzņemšanas sistēma darbojas jau 17 gadus, šajā laikā joprojām nav iedibināta iebraucēju integrācijas politika.

Jau ziņojām, ka eksperti uzskata, ka Latvija vēl nav gatava lielam patvēruma meklētāju pieplūdumam, jo līdz šim to nav pieredzējusi, un plāni ir bijuši vien teorētiski. ”Ar tieši to aspektu, ka mums nekad praksē tāda situācija nav bijusi, ir arī skaidrojama pašlaik tā situācija, ka atbildīgās amatpersonas un institūcijas, protams, nezina, ko darīt,” vērtēja Latvijas Cilvēktiesību centra juriste Ilze Dubava.

Nākamnedēļ sāks strādāt jauna darba grupa, lai izstrādātu plānu, kā bēgļus integrēt sabiedrībā. Darbs lielā mērā ir jāsāk no nulles, jo līdzšinējā plāna uzdevums nav bijis atbildēt uz tādiem jautājumiem kā patvēruma meklētāju skološana vai nodrošināšana ar darbu.