Latviete Londonā: Par spīti mītam par latviešiem-vergiem, daudzi ir patiesi “izsitušies”

7 komentāri
Latviete Londonā: Par spīti mītam par latviešiem-vergiem, daudzi ir patiesi “izsitušies”
Foto: No privātā arhīva

Vārdu savienojums “Lielbritānijas latvieši” Latvijā visbiežāk rada asociācijas ar vergu darbu fermās vai fabrikās un pabalstu prasīšanu. Savukārt par iemesliem neviens nešaubās – tie ir neveiksminieki un sliņķi, kuri gatavi pārdot dzimteni par treknāku maizes riecienu. Taču – kā ir patiesībā?

Pēc neoficiāliem datiem, Lielbritānijā jau dzīvojot ap 150 tūkst. Latvijas iedzīvotāju, kas pret Lielbritānijas 64 miljoniem iedzīvotāju ir kā piliens jūrā. Par spīti plaši tiražētajam mītam, latviešu vidū ir gan veiksmīgi uzņēmēji, gan britu kompāniju vadošie darbinieki. Daudzi tieši Apvienotajā Karalistē ir ieguvuši augstāko izglītību, kas ir pavērusi ceļu prestižam darbam valsts iestādēs, dažādās finanšu institūcijās un juristu birojos, ir pazīstami dizaineri, mākslas dīleri, mūziķi, arhitekti. Latviešiem pieder lielākas un mazākas kompānijas, kas darbojas visdažādākajās jomās, ļoti daudziem ir savi mazie biznesi. Viņi visu sasnieguši ar neatlaidību un milzīgu darbu. Kā paši saka – ”latvieši ir pieraduši smagi strādāt, mūsu darba kultūru ātrāk vai vēlāk pamanīs un novērtēs. Citām tautām tādas darba kultūras nav.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tad kādēļ līdz Latvijai nonāk galvenokārt šausmu stāsti par ”briesmīgo Angliju”? Lielbritānija ir ļoti liela valsts, ir pilsētas, galvenokārt valsts vidienē un ziemeļu pusē, ko varētu dēvēt par imigrantu geto. Šajās vietās pārsvarā arī dzīvo pabalstu prasītāji un bezdarbnieki, šīs vietas arī cītīgi papildina Lielbritānijas noziegumu statistiku. Dzīve tur ir salīdzinoši lēta, taču arī bezdarbs ir daudz lielāks nekā citur valstī, iebraucēji šajās vietās ir ieviesuši savus paradumus un tradīcijas, piespiežot britus pārcelties uz pilsētām, kur imigrantu ir daudz mazāk. Tradicionālais darbs fabrikā gan obligāti nenozīmē zemu atalgotu darbu vai konveijeru, Lielbritānijā ir pierasts visus biznesus, kur kaut kas tiek ražots, dēvēt par factory. Ja Latvijā nelielu kompāniju, kur, piemēram, izgatavo ekskluzīvas mēbeles, sauktu par ražotni, tad Anglijā tā uzreiz būs fabrika. Šāda fabrikas strādnieka ģimene bieži vien ir materiāli nodrošināta, dzīvo mājā ar nelielu dārzu un vairākām guļamistabām, sieva ir mājsaimniece un pieskata bērnus, kuriem latviešu valoda pamazām kļūst par svešvalodu.

Vēl viens plaši izplatīts mīts ir tas, ka latvieši Lielbritānijā ir bēdīgi slaveni ar izdarītajiem noziegumiem. Patiesībā reti kurš Lielbritānijas iedzīvotājs zina, kur atrodas Latvija, viņiem ir diezgan aptuvena nojausma, kur varētu būt Zviedrija. Tie, kuri pazīst kādu latvieti, tie mēdz pievērst uzmanību ziņās visam, kas saistās ar Latviju, taču visi pārējie to laiž gar ausīm. Pagājušajā gadā filmējot speciālo policijas operāciju Trivium, kas notika, sadarbojoties Lielbritānijas un Eiropas valstu policijām, operācijas vadītāji nespēja atbildēt uz jautājumu par latviešu raksturīgākajiem izdarītajiem noziegumiem, toties bija gatavi stāstīt par rumāņu, bulgāru un poļu sastrādāto, jo šo valstu policistiem bija visvairāk darba.

TOP komentāri

 • Velta Kociņa
  +7 +7 0

  Velta Kociņa

  Un kā lai nosauc tos latviešus,kas šeit strādā bieži nesaņemot pat minimālo algu ??? Dēls strādā vieglāku darbu kā Latvijā ,saņemot algu laikā un dzīvo labā īrētā mājā ar 4. guļamistabām ! Ģimene visa ir kopā ,un tas ir ļoti svarīgi ! Lai visiem veicas ,kuri uzdrošinājās aizbraukt,ne šeit lūgt pabalstus !!!
 • Students
  +5 +5 0

  Students

  Par studesanu....nav nekaa neiespejama, valsts pati pieskir naudu lai cilveki varetu studet...jaatdod ir tikai tada gadijumaa ja tu sanem vairak ja 21000 £ gadaa, un tas ir apm 7£menesii.sanemot tadu naudu , 7£ nav nekas....ir tikai jagrib, bet viss parejais ir "atmaskas"
 • Raivo
  +2 +2 0

  Raivo

  Ja paskatās uz dzīvi UK no malas, tad vismaz Londonā lai izdzīvotu tev ir jāstrādā, citādi tu pat neizdzīvotu, ir arī labi tas, ka ar pabalstiem šajā pilsētā arī grūti savilkt kopā, ir jāstrādā. Studentiem arī ideāli iegūt pa Valsts naudu izglītību labākajās universitātēs pasaulē. Ja dara un cenšas, tad viss būs. Cerams, izaugšu tādā līmenī, lai spētu atgriezties arī kādreiz Latvijā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl