Komentāri
Latkovskis aicina ikvienu iedzīvotāju piedalīties diskusijā par nākamo Valsts prezidentu
12.Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis (Foto: LETA)

Nākamā Valsts prezidenta izvēle ir būtiskas krustceles Latvijai, uzsver Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK), aicinot radošo inteliģenci, politiķus, uzņēmējus un katru Latvijas iedzīvotāju iesaistīties diskusijā par Valsts prezidenta izraudzīšanos un kandidātiem.

“No tā, kurš būs un kā tiks ievēlēts nākamais Latvijas Valsts prezidents, būs atkarīgs, vai attiecībās starp tautu un politisko varu katastrofāli pieaugs cinisms, atsvešinātība un nacionālā bezcerība vai gluži pretēji – notiks pozitīvs pavērsiens,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž deputāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus politiķis atzīst, ka līdz ar šo aicinājumu var sagaidīt sabiedrības atrunas – nav vērts neko darīt, jo tik un tā viss tiks nokārtots aizkulišu politiskajās spēlītēs.

“Dzirdu nevarīgu nicinājumu, ka mums vairs nav nekādas radošās inteliģences, esot tik vien kā pašapmierināti pseidointelektuāļi, kuriem neesot ne vēlēšanās, ne spēju kaut ko darīt Latvijas labā,” norāda deputāts.

Viņš gan akcentē, “lai arī pat Saeimas deputātus nomāc bezcerība par Valsts prezidenta izvēlēšanu šaurā spēlētāju lokā politiskās skatuves aizkulisēs, daudzi, iespējams, pat vairākums met izaicinājumu tādai nolemtībai”. Tāpēc jo īpaši ir vajadzīgs sabiedriskās domas līderu organizēts atbalsts un pat spiediens uz politiķiem, atzīst deputāts.

Lai ietekmētu Valsts prezidenta izvēles politisko gaitu, radošā inteliģence var gan izvirzīt savus kritērijus Valsts prezidenta kandidātam, gan pieprasīt, lai kandidāti tiktu izvirzīti laikus, gan arī ieteikt savus kandidātus, mudina Latkovskis. Viņš arī atzīst – lai arī inteliģence un kultūra ikdienā ir radoša un veselīga opozīcija politiskajai varai, radošajai inteliģencei daudzreiz bijusi būtiska loma Latvijas vēsturisko pavērsienu brīžos.

Deputāts aicina ikvienu sabiedrības locekli izteikt savu viedokli, sūtot e-pastu uz “prezidents2015@gmail.com”.

Par sabiedriskās diskusijas gaitu informācija pieejama arī sociālajā tīklā Facebook izveidotā lapā Prezidents 2015.

Jau ziņots, ka valdošās koalīcijas partijas vēlētos vienoties par kopīgu kandidātu Valsts prezidenta amatam. Valdības partneri norādīja, ka sagaida Vienotības kā premjera partijas iniciatīvu šajā jautājumā, savukārt Vienotības līdere Solvita Āboltiņa aicinājusi koalīcijas politisko spēku līderus ceturtdien, 26. februārī, sākt diskusijas par šo jautājumu.

Kā ziņots, pašreizējais prezidents Andris Bērziņš joprojām nav atklājis, vai kandidēs otrajam amata termiņam. Atbalstu viņam līdz šim paudusi tikai ZZS. Savu kandidātu prezidenta amatam pieteikusi arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA), tam izvirzot savu līderi Mārtiņu Bondaru.

Neoficiāli politikas kuluāros tiek pieminēti dažādi cilvēki, kuri varētu būt starp kandidātiem uz prezidenta amatu. Eiropas Parlamenta (EP) deputāte, Vienotības pārstāve Sandra Kalniete (V) paziņojusi, ka būtu gatava kandidēt šovasar gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās. Partija par kandidātiem prezidenta amatam gan vēl nav lēmusi. Nacionālās apvienības līderi jau vairākkārt pauduši, ka prezidenta amatā vēlētos redzēt Eiropas Kopienu tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Tomēr oficiāli lēmumi šajā jautājumā nav pieņemti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl