Krievu teātra direktors: Krievu medijiem par savu auditoriju jācīnās tāpat kā teātrim par skatītājiem

Pievienot komentāru
Krievu teātra direktors: Krievu medijiem par savu auditoriju jācīnās tāpat kā teātrim par skatītājiem
Dmitrijs Suļžics / f64

Divkopienu sabiedrības un divu informācijas telpu problēma Latvijā patiešām pastāv. Taču tāpat kā teātris cīnās par skatītājiem, tā arī plašsaziņas līdzekļiem ir jācīnās par savu auditoriju, sacīja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktors Eduards Cehovals.

“Uz mūsu teātri nāk gan krievi, gan latvieši, un mēs to ļoti augstu vērtējam. Diemžēl tik masveidīgas virzības uz latviešu teātrim no krievu skatītāju puses nav. Iet, protams, īpaši jaunatne – viņi visi zina latviešu valodu. Lūk, man ir jaunie mākslinieki, bijušie studenti, viņi bieži savā starpā runā latviski,” stāstīja Cehovals.

Ja runā par valsts integrācijas politiku, tad, pēc Rīgas Krievu teātra direktora domām, viss, ko bija iespējams izdarīt, jau ir paveikts. “Bet ko vēl lai dara? Es atbraucu 1988. gadā, bet 1999. gadā gribēju kļūt par Latvijas pilsoni. Aizgāju, nokārtoju eksāmenu un kļuvu par pilsoni. Valsts dod iespēju integrēties: gribi mācīties valodu – mācies, gribi kārtot pilsonības eksāmenu – kārto. Jebkurš var nokārtot pilsonības eksāmenu, viss ir atkarīgs tikai no cilvēka paša vēlēšanās,” teica Cehovals.

Viņš atzina, ka Latvijā ir divkopienu valsts un katra tās daļa dzīvo savā informācijas telpā. “Tā patiešām ir problēma un pret to ir jācīnās. Kā mēs cīnāmies par skatītāju, tā arī plašsaziņas līdzekļiem ir jācīnās par savu auditoriju. Nevajag piespiest, ir jāizdara tā, lai būtu interesanti, lai, pieņemsim, man būtu interesanti ieslēgt LTV-7. Piemēram, katrs inteliģents cilvēks Latvijā skatās Krievijas telekanālu “Doždj”, jo tur var uzzināt to, ko neuzzināsi nekur citur. Bet telekanālu aizliegšana nav izeja, tas nebūs efektīvi,” sacīja Rīgas Krievu teātra direktors.

Lasi vēl