Komentāri

Krievijas uzņēmuma GazEnergoStroi prezidents multimiljonārs Sergejs Čerņins tā dēvētajā melnajā sarakstā iekļauts pamatoti, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes teica Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Ministrs akcentēja, ka Čerņins izmantojis šā lēmuma pārsūdzības iespējas. Kozlovskis ir pārliecināts, ka lēmums par viņa iekļaušanu “melnajā sarakstā” nav pieņemts biznesa interešu vai politisku iemeslu dēļ, bet ir pamatots. Viņš atzina, ka uzņēmējs ir veicis darbības, kas var kaitēt Latvijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā iepriekš skaidroja Iekšlietu ministrijas (IeM) preses pārstāve Gunta Skrebele, lēmums pieņemts, pamatojoties uz drošības iestāžu izvērtējumu, un šis pamatojums tiek sniegts personai individuāli. Citus komentārus IeM atturas sniegt.

Amatpersonu tiesības iekļaut personas to ārzemnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā aizliegta, ir noteiktas Imigrācijas likuma 61. pantā. Šajā pantā teikts, ka iekšlietu ministrs lemj par ārzemnieka iekļaušanu sarakstā, ja pastāv kāds no septiņiem apstākļiem, piemēram, kompetentām valsts iestādēm ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā, ārzemnieks rada draudus valsts drošībai vai sabiedriskajai kārtībai, ārzemnieks izdarījis vai plāno izdarīt smagu vai sevišķi smagu noziegumu. Tāpat ministrs sarakstā var iekļaut ārzemnieku, ja ir pamats uzskatīt, ka viņš izdarījis noziegumu pret cilvēci, un kompetentas ārvalsts iestādes sniegušas informāciju, kas liedz ārzemniekam ieceļot un uzturēties Latvijā.

Iekšlietu ministra pieņemtais lēmums ir administratīvais akts, kas ir pārsūdzams Augstākās tiesas Senātā. Ja lēmums ir balstīts uz valsts drošības iestādes izlūkošanas vai pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūtu informāciju, lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, kura lēmums gan ir galīgs. Jau vēstīts, ka 2013. gadā Valmieras gaļas kombinātu iegādājās Čerņinam pilnībā piederošā SIA Gazinvest.

Uzņēmuma prezidents Čerņins toreiz informēja, ka kombināta darbība tiks atjaunota jau 2014. gada nogalē, savukārt uzņēmuma teritorijā tiks iekārtots augsto tehnoloģiju parks, dodot darbu 400 cilvēkiem. Kā pērn aģentūrai LETA atzina Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks, lai arī GazEnergoStroi uzņēmuma teritorijas sakārtošanā jau bija ieguldījis pārdesmit tūkstošu eiro, projekts ir pārtraukts, kas skaidrojams gan ar neskaidro situāciju gaļas eksporta biznesā Krievijas embargo dēļ, gan arī projekta neatbalstīšanu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā.

Babītes novadā pērnruden bija plānots nodot ekspluatācijā jaunu nekustamo īpašumu – slēgtu dzīvojamo ciematu “Jurmala Lake Club”. Babītē būvētā “kluba ciemata” attīstītāji ir uzņēmums S.I.Development un Krievijas būvnieku asociācijas pirmais viceprezidents multimiljonārs Čerņins.

Čerņins 2013. gada vasarā piedalījās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā. Viņš piedalījās diskusiju panelī par Latvijas vietu globālajā pasaulē.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl