1 komentārs
Krievijas embargo ķēdes reakcijā skāris visu biznesa vidi, uzskata uzņēmējs
(Foto: LETA)

Krievijas noteiktais pārtikas produktu embargo ķēdes reakcijā skāris visu Latvijas biznesa vidi, arī tos, kas tieši nestrādāja ar kaimiņvalsti, uzskata uzņēmuma DK Daugava līdzīpašnieks Aigars Vaivars.

“Embargo dēļ pieprasījuma kritums ir visiem, sākot ar izejvielu ražotājiem, pārstrādātājiem, loģistikas firmām. Embargo skāra visu biznesa vidi, arī tos, kuri tieši nestrādāja ar Krieviju. Zemnieks jau savu produkciju pa tiešo uz Krieviju neveda, to darīja pārstrādes uzņēmumi. Tiklīdz pārstrādātāji pārstāja vest savu produkciju uz Krievijas tirgu, sākās ķēdes reakcija,” sacīja Vaivars.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš arī norādīja, ka no zemniekiem pirms embargo pienu pārstrādes uzņēmumi iepirka vidēji par 35-40 centiem par vienu litru, bet pēc embargo – vidēji 15-20 centiem.

“Iemesls diemžēl pavisam vienkāršs – pārstrādātājam vairs produkciju nav kur pārdot. Veidojas pārpalikums, uzkrājumi noliktavās. Pieaug kaimiņvalstu uzņēmumu konkurence. Kā lai saglabā darbinieku algas, kā lai samaksā nodokļus?” sacīja Vaivars.

Tāpat viņš atzina, ka lauksaimniecības uzņēmumu attīstību neveicinot arī valsts nodokļu politika.

“Uzņēmējs gadiem būvējis biznesu, radījis zīmolu, atradis tirgus un piesaistījis pircēju, ieguvis peļņu attīstībai. Bet tad pēkšņi valdība izdomā, ka vajag piegriezt skābekli uzņēmumiem. Nodokļu slogs ir liels, bet maksājumiem nevar būt atruna, lūk, tas viss embargo dēļ. Bankas taču nedod kredīta brīvdienas tāpēc, ka ir iestājies embargo. Protams, ierēdņi no tā necieš, bet ļoti daudziem uzņēmējiem ir jāsavelk josta, jo saistības un plāni jau tika īstenoti pirms embargo,” norāda uzņēmējs.

TOP komentāri

  • Ina
    0 0 0

    Ina

    Nauda ir jāskaita, bet vai dažs labs uzņēmēja kungs kaut mirkli ir padomājis cik agresīvā Krievija ar saviem bandformējumiem Ukrainā ir izdzēsusi cilvēku dzīvību /par sakropļotajiem, piesmietajiem, aplaupītajiem u.tml. nerunāsim- naudasmaisus tas nespēj 'ieinteresēt/. Be, ja vēl pievienot Gruziji,Čečēniju, Moldovu... Arī savu tautu slimais vadonis gatavs nolemt iznīcībai, tikai, lai pierādītu, paša izdomāto, varenību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl