Krievija vēsturi izmanto kā hibrīdkara ieroci, uzskata vēsturnieki

Komentāri

Atšķirīgs skatījums uz Otrā pasaules kara beigām, uz pašu karu un tajā iesaistītajiem ir arī Eiropā, savukārt Krievija vēsturi izmanto kā hibrīdkara ieroci. Tāds viedoklis izskanēja šodien Rīgā notikušajā starptautiskajā vēsturnieku diskusijā.

Kopš Otrā pasaules kara beigām šogad apritēs septiņas desmitgades, taču fotogrāfijas no tā laika, plašākai apskatei tiek izliktas tikai tagad.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Abas okupācijas varas, gan padomju, gan vācu tās bija atzinušas par nepareizām, tātad cenzējamām. Ilgus gadus tās nogulēja arī Kara muzeja krājumos.

Izstāde Diena, kad vīri raudāja, kas atklāta Kara muzeja telpās ir kā spoguļattēls tiem apstākļiem, kuros atrodamies šobrīd.

Vēsturnieku uzmanība ir sadalīta starp nacistu un padomju varas pastrādāto noziegumu izpētes, un, skaidrojuma meklējumiem – kādēļ Otrais pasaules karš vieniem ir piemiņas diena, bet citiem svinības.

To, ka Krievijas informatīvajā telpā dalījums cīņa par okupēto teritoriju atgūšanu un valsts pašnoteikšanās stiprināšana nereti tiek apzīmēta, kā nacisma atdzimšana, apliecina arī politoloģe Oļesja Jahno. Vienlaikus, viņasprāt, vismaz daļai valsts iedzīvotāju tas licis Krievijas propagandai pagriezt muguru.

No ekspertu diskusijām noprotams, ka arī turpmāk viens no galvenajiem veidiem kā nepieļaut vienveidīgu vēstures traktējumu, un sarežģīto Austrumeiropas likteni, kara nobeigumā – būs skaidrojošais darbs un publikācijas.

Vienota skatījumā, kas un kāpēc notika joprojām nav.

Lasi vēl