Komentāri

Eiropas Savienība (ES) patlaban neizstrādā jaunu slepenu sankciju paketi pret Krieviju gadījumam, ja situācija Ukrainā saasināsies, šorīt intervijā LNT raidījumam 900 Sekundes sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Kā ziņots, Krieviju pametušais ekonomists Sergejs Gurijevs pavēstījis, ka ASV un ES gatavo jaunas sankcijas pret Krieviju konflikta saasināšanās gadījumā Ukrainas austrumos, taču oficiāli par to neziņo, lai Maskava nepaspētu sagatavoties. Pēc Gurijeva teiktā, šīs sankcijas var būt tik nopietnas, ka novedīs pie pilna mēroga krīzes Krievijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā šorīt 900 Sekundēm sacīja Rinkēvičs, pašreiz nekādi slepeni vai īpaši sagatavošanās darbi netiek veikti. “Jau pirms kāda laika ir bijuši priekšlikumi, par kuriem dalībvalstis diskutēja, kad tika ieviestas iepriekšējās sankcijas, un arsenāls ir pietiekami plašs, taču es gribētu cerēt, [..] ka Minskas vienošanās tiks pildīta,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

“Jau sen ir bijuši gan plāni, gan saraksti, par kuriem bija diskusija iepriekš un kurus var aktivizēt. Protams, par to būs jālemj visām dalībvalstīm, bet priekšnoteikums lēmuma pieņemšanai būs situācijas pasliktināšanās Austrumukrainā,” rezumēja Rinkēvičs.

Tajā pašā laikā ārlietu ministrs atzīst, ka Krievija turpinās izdarīt spiedienu pret kaimiņiem, un ir jārēķinās, ka kopš pagājušā gada Latvijas-Krievijas attiecības atrodas jaunā realitātē, un tā tas būs uz ilgu laiku.

Pilna intervija ar Edgaru Rinkēviču:

Lasi vēl