Komentāri
Krievija militāri ir daudz spējīgāka, nekā tika uzskatīts līdz šim
(Foto: LETA)

Krievijas militārās spējas nav tikušas precīzi novērtētas un uzskatīt, ka tā nav spējīga operacionālā un stratēģiskā līmenī sinhronizēti veikt militāras darbības, ir ļoti maldīgi un sevi nomierinoši, atzīst Mācību vadības pavēlniecības komandieris, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Egils Leščinskis.

Pulkvedis Leščinskis norādīja, ka iepriekš militārie analītiķi un pētnieki izdarījuši secinājumus, ka liela mēroga sauszemes operācijām Krievija nav gatava un reformas šīs valsts bruņotajos spēkos kavējas. Tomēr izrādījās, ka kaimiņvalsts militārās spējas nav tikušas precīzi novērtētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Egils Leščinskis:
Krievijas rīcībā ir simtiem tehnikas vienību, kas piedalās karadarbībā. Tas nenotiek tiešā veidā – komandkontrole ir vairāk raksturīga speciālo operāciju spēkiem. Mēs redzam arī to, ka dažādas izlūkošanas tehnoloģijas tiek izmantotas, lai atbalstītu nekonvencionālas metodes karadarbībai Ukrainas austrumos, kā arī lai kavētu ukraiņu armijas darbībai.

Aizsardzības akadēmijas rektors norādīja, ka Krimas aneksijas laikā Krievija intensīvi izmantojusi dažādus stratēģiskās pārvietošanās līdzekļus – gan pa sauszemi un jūru, gan arī pa gaisu. “Operācija bija lieliski izplānota. Tāpēc teikt, ka Krievija nav spējīga apvienotā, operacionālā un stratēģiskā līmenī sinhronizēti veikt militāras darbības, ir ļoti maldīgs un sevi nomierinošs uzskats,” pauda pulkvedis Leščinskis.

Tajā pašā laikā nevajadzētu arī nenovērtēt NATO spējas atbildēt uz šiem izaicinājumiem. “Pēc Aukstā kara visi bija iegrimuši optimismā un pieraduši domāt, ka ir iestājusies jauna pasaules kārtība un šāda veida agresija no Krievijas nav iespējama. Arī visi izlūkošanas resursi praktiski novērsās no Krievijas un pievērsās citiem virzieniem,” atzina pulkvedis  Leščinskis. Viņš gan pauda pārliecību, ka neizbēgami pienāks brīdis, kad šī situācija mainīsies.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl