Kozlovskis: Gruzija ir svarīgs partneris iekšlietu jomā ne tikai Latvijai, bet visai ES

0 Komentāru
Kozlovskis: Gruzija ir svarīgs partneris iekšlietu jomā ne tikai Latvijai, bet visai ES
FOTO: LETA

Gruzija ir svarīgs partneris iekšlietu jomā Latvijai un visai ES, uzskata Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V). Kozlovskis un Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes Gruzijā laikā Tbilisi tikās ar Gruzijas iekšlietu ministru Aleksandru Čikaidzi, lai pārrunātu nozares aktualitātes un savstarpējo sadarbību, informē Iekšlietu ministrija.

“Ņemot vērā saspringto politisko situāciju Austrumeiropas reģionā, kas ir saistīta ar krīzi Austrumukrainā, robežu drošība kļūst arvien aktuālāks izaicinājums gan nacionālajā, gan starptautiskajā līmenī. Tikai cieši sadarbojoties, mēs varam nodrošināt efektīvu mūsu robežu drošību,” norādīja Kozlovskis.

Divpusējās tikšanās laikā ministrs īpaši atzīmēja abu valstu ciešo sadarbību robežu apsardzības jautājumos, kur regulāri notiek dažādas aktivitātes kā ekspertu, tā arī dienestu vadītāju līmenī. Jau piecus gadus Gruzijā darbojas Latvijas robežsardzes sakaru virsnieki, kuri sniedz atbalstu robežpārbaužu veikšanā, cīņā ar nelegālo migrāciju, kā arī vīzu izsniegšanas jautājumos.

“Gruzija ir svarīgs partneris iekšlietu jomā ne tikai Latvijai, bet arī visai Eiropas Savienībai kopumā. Latvija 2015. gada pirmajā pusē būs Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts, tāpēc vēlos vēlreiz apliecināt, ka viena no stratēģiskajām prioritātēm Latvijas prezidentūras laikā būs attiecību stiprināšana starp Eiropas Savienību un Austrumu partnerības dalībvalstīm, tostarp ciešāka sadarbība tieslietu un iekšlietu jomā,” akcentēja ministrs.

Divpusējās tikšanās laikā abas puses pārrunāja arī Eiropas Savienības aktuālos izaicinājumus cīņā ar organizēto noziedzību un terorismu, kā arī migrācijas pārvaldības un tiesiskās sadarbības jautājumus.

0 Komentāru