Kopīgs starts var vairot vēlētāju atbalstu: politologi komentē NA un LRA apvienošanos uz RD vēlēšanām

8 komentāri
Kopīgs starts var vairot vēlētāju atbalstu: politologi komentē NA un LRA apvienošanos uz RD vēlēšanām
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Politikā viens plus viens ne vienmēr ir divi. Tomēr, kā prognozē TV3 aptaujātie politologi, Nacionālajai apvienībai (NA), veidojot kopīgu sarakstu ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA), varētu izdoties iegūt labāku rezultātu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, nekā startējot atsevišķi.

“To ir grūti pateikt. Es pieņemu, ka, par cik Smiltēna kungs tomēr ir relatīvi atpazīstams un viņu arī mediji neaizmirst, tāpat kā Reģionu apvienību. Tāpēc es domāju, ka, iespējams, viens divi mandāti vairāk nekā patlaban Rīgas domē varētu būt,” norāda politologs un Latvijas Universitātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

“Es domāju, ka šāda apvienība var ļoti nopietni pakonkurēt par neizlēmušo balsīm. Es domāju, ka šobrīd, ņemot vērā, ka vēlēšanas ir pēkšņas, vēlēšanu kampaņa būs ļoti īsa – divi mēneši, tad neizlēmušo skaits ir liels. Un ļoti liels būs skaits to cilvēku, kuri pieņems lēmumu spontāni, pēdējā mirklī. Un uz tiem tas varētu arī nostrādāt diezgan labi,” saka SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks Filips Rajevskis.

8 komentāri