Knuts Skujenieks: 16. marta godināšana Latvijā ir kļūda

5 komentāri

Latvijā pavasarī dažādas ļaužu grupas atzīmē divus sensitīvus datumus – 9. maiju un 16. martu, kuru laikā nereti sabiedrības noskaņojums ir visai nokaitēts. Dzejnieks Knuts Skujenieks uzskata, ka Latvijā nebūtu jācildina 16. marts jeb Leģionāru diena.

”Tas ir tas, ko Latvijai kā valstij nevajadzēja. Karošana bija piespiesta lieta, pēc šie leģināri nonāca visās filtrācijās un lēģeros, šie cilvēki ir cietuši dubulti. Viņi ir pelnījuši to, lai viņus atceras, bet nevis – lai viņus slavina. Nevajag celt viņiem alejas ar karogiem un nevajag iet pie Brīvības pieminekļa, jo nekādu brīvību viņi galu galā nav atnesuši,” sacīja K. Skujenieks.

”Attiecībā pret 9. maiju – nu ko es varu teikt? Jebkurā gadījumā – krieviem, varbūt lielai daļai krievu, tā ir vienīgā vērtība, kas viņiem ir. Šī apziņa – mēs esam šajā karā uzvarējuši. Protams, ka viņi aizmirst to, ka viņi šo karu uzvarēja ne jau vieni paši. Un, ka kapitulācija notika 8. datumā,” sacīja dzejnieks.

TOP komentāri

 • Latvju armijas virsnieka mazdēls
  +1 +1 0

  Latvju armijas virsnieka mazdēls

  Ļoti pareizi cienījamais rakstnieks saka.
  Nekādas uzvaras latviešu tautai nedz krievs nedz vācietis neatnesa, kā vien sāpes, pazemojumu un ciešanas.
 • OTTO
  0 0 0

  OTTO

  Ja godājamais dzejnieks nedaudz dziļāk ieskatītos vēsturē, viņš saprastu, ka PSRS bija viena no 2.pasaules kara aizsācējām tūlīt aiz Vācijas: lai atceramies Polijas okupāciju, kara pieteikšanu Somijai (abas valstis cieta milzīgus zaudējumus: Somijai 900 kritušo, krieviem - ap 20 000), Baltijas valstu okupāciju, pēc kuras Vācijas armiju Rīgā sagaidīja kā atbrīvotājus. Nav jābrīnās, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju brīvprātīgi pieteicās dienestam leģionā. Un vēl - 2.pasaules karš nebeidzās ne 8., ne 9.maijā ar Vācijas kapitulāciju - vēl sekoja kara pieteikums Japānai (laužot neuzbrukšanas līgumu) un tās sakāve septembrī... Tātad 16.marts ir tik pat laba piemiņas diena kā jebkurš cits datums.
 • Edgars Dambītis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl