Ķibilds uzrakstu RĪGA salīdzina ar Briseles čurājošo zēnu

0 Komentāru
Ķibilds uzrakstu RĪGA salīdzina ar Briseles čurājošo zēnu
Foto: Ieva Lūka, LETA

”Lielāka nelaime ir tā, ka mēs kaut ko, kas radīts ”uz fikso”, mēģinām pārtaisīt par mākslas darbu ”forever”,” savulaik populārās televīzijas spēles Gribi būt miljonārs? vadītājs Mārtiņš Ķibilds pauda intervijā žurnālam Klubs.

Kamēr strīds par robežzīmes RĪGA mainīto izskatu turpinās, viedokli paudis arī Mārtiņš Ķibilds.

”Ir jānodala divas lietas – vai nu mēs šo burtu izmainīšanu un aplipināšanu ar sirsniņām uzskatām par īslaicīgu un kampaņveidīgu pasākumu, vai arī tā no īsas akcijas kļūst par kaut ko pastāvīgu un nemainīgu,” intervijā Klubam klāsta Ķibilds.

”Arī Briseles čurājošais zēns ik pa laikam tiek pārģērbts par godu kādam notikumam. Un kādam tas var patikt, kādam ne. Tāpēc vien jau simbols nemainās. Bet tas, ko šobrīd mēģina izdarīt ar mūsu čurājošo zēnu jeb Rīgas burtiem, ir mēģinājums – ”a, davai”, izkastrēsim viņu!,” spilgtu epitetu lielo Ķibilds un piebilst, ka diskusijas par gaumi mākslā vienmēr ir slidenas, uzsverot, ka ”tā sirsniņa kā garumzīme liekas ļoti bezgaumīga”. ”Vēl vairāk – es to neredzu kā sirdi. Es redzu baltu trīsstūri virs i burta, un virs trīsstūrīša – zilu dibenu. Bet, ja teikšu: ”Novāciet to dibenu” – nekur tālu netikšu. Jo kāds man iebildīs un mani pašu nosauks par dibenu. Un diskusija aiziet no viena grāvja otrā. Bet uz lietām jāskatās ne tikai juridiski, bet arī no saprāta un emocionālā viedokļa. Jo daudz no tā, kas Rīgā pieder Rīgas Domei, pieder arī rīdziniekiem. Tāpēc man šķiet, ka ir nepieļaujami, ja kāds pēkšņi voluntāri, anonīmi un diletantiski izdomā šitādu te gājienu.” Ķibilds apšauba nepieciešamību rīkot aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli. ”Ja vienmēr uzticētu tautai paust savu viedokli, tad daudz kā vispār nebūtu,” viņš saka. Tautas nobalsošanā, visdrīzāk, būtu noraidīta Eifeļtorņa, kā arī slavenā Pompidū centra celtniecība. ”Vara nedrīkst darboties voluntāri, tajā pašā laikā ir jābūt pietiekami atvērtiem un drosmīgiem, lai uzticētos viedokļu līderiem un profesionāļiem,” pārliecināts Ķibilds.

0 Komentāru