Komentāri

Krievija varētu sarīkot hibrīdkaru Baltijas valstīs, lai pārbaudītu NATO savstarpējās aizsardzības vienošanos, paziņojis NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens. ”Mēs zinām, ka Krievija zem Putina vēlas atjaunot savu vietu pie lielā galda kā pasaules viena no spēcīgākajām valstīm, lielvara. Lai to paveiktu, viņi izmanto dažādus veidus, un tai skaitā ir hibrīdkarš,” tā šā brīža situāciju komentē Satversmes aizsardzības biroja (SAB) bijušais vadītājs Jānis Kažociņš.

”Ja par hibrīdkaru ir runa, tad ir dažādi veidi, kā viņi to izmanto. Ne jau tikai mazie zaļie vīriņi, kā mēs to redzējām Krimā. Un Krima bija īpašs gadījums, jo tur jau bija ļoti daudz Krievijas bruņoto spēku jau pirms invāzijas. [..] Hibrīdkarā “ieskaitās” arī ekonomiskais spiediens, politiskais spiediens, militāras varas demonstrējumi. Visus mēs šeit esam redzējuši un it īpaši informācijas karu,” piebilda Kažociņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kažociņš arī norādīja, ka mēs jau sen dzīvojam informācijas telpas karā, kurā Krievija spēlē ļoti nopietnu lomu pret Latviju jau vairākus gadus.

”Viņu mērķis ir parādīt, ka Latvija ir neizdevusies valsts, ka mums nepienākas neatkarība, nav nekādas jēgas mūs aizsargāt tādēļ, ka mēs diskriminējam savas minoritātes, un pie tam vēl fašisms atdzimst Latvijā. Mēs visi zinām, ka tās ir pēdējās blēņas, bet jo biežāk un skaļāk to saka, jo iespējamāk, ka cilvēki spēj tam noticēt.”

Bijušais SAB vadītājs norādīja, ka, izmantojot hibrīdkara veidus, tostarp informācijas karu, var redzēt, cik vienoti mēs esam, un, kā mēs zinām, Eiropa nav īpaši saliedēta.

”Es domāju, ka Krievija noteikti mēģinās redzēt, cik tālu viņa mūs var pabakstīt, cik tālu var izmantot mūsu minoritātes, lai veicinātu savu ārpolitiku. Ja viņi varētu to visu izspēlēt tādā veidā, ka NATO nevēlētos rast šo ātro reaģēšanas vienību vai negribētu sūtīt savus štābvirsniekus, vai veidot štābu Latvijā un 5 citās valstīs NATO austrumu valstīs, tas viņam būtu izdevīgi, un šis ir veids, kādā pārbaudīt, cik mēs esam saliedēti. Bet tas nav nekas jauns, un mums no tā nevajadzētu baidīties,” piebilda Kažociņš.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Krievija varētu sarīkot hibrīdkaru Baltijas valstīs, lai pārbaudītu NATO savstarpējās aizsardzības vienošanos, Lielbritānijas izdevumā Daily Telegraph piektdien norāda bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

”Šis nav stāsts par Ukrainu. Putins vēlas atjaunot Krieviju kā lielvaru tās agrākajās robežās,” sacījis Rasmusens.

”Ir liela iespēja, ka viņš iejauksies Baltijā, lai pārbaudītu NATO līguma 5. pantu,” paziņoja Rasmusens. NATO 5. pants paredz kopīgu organizācijas dalībvalstu atbildi, ja kādai no dalībvalstīm tiek uzbrukts.

”[Krievijas prezidents Vladimirs] Putins zina, ka, ja viņš pāries sarkano līniju un uzbruks NATO dalībvalstij, viņš tiks sakauts. Būsim par to skaidri. Tomēr viņš ir eksperts hibrīdkarā,” teicis Rasmusens.

Rasmusens aicinājis arī palielināt finansējumu drošībai Eiropā, norādot, ka ”situācija ir kritiska”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl