1 komentārs

Nozāģēti koki, izpostīts Gaujas vecupes līkums, ar smago tehniku nolīdzināts pašreizējais Gaujas krasts. Postaža, kura pavērās manam acu skatam divas reizes, braucot filmēt Latvijas lepnumu – Gaujas Nacionālo parku.

Redzētais man lika pašam sev uzdot jautājumu – kā tas ir iespējams? Nacionālais parks, Natura 2000 teritorija utt. Kā iespējams, ka vides sargātājiem nav skaidrs, vai pakavveida grava, kurā rok, ir dīķis vai Gaujas meandra līkums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī nezināšana rada nākamo ķēdes posmu – rakšanas darbus apstādināt nevar. Neesot juridiska pamata. To pamatu dot var eksperti, kuriem jānoskaidro, vai tas ir dīķis vai vecupe? Bet gudrajiem ļaudīm vajag pāris nedēļas, lai visu noskaidrotu. Kā arī to, vai te ir kāds vērtīgs un aizsargājams biotops vai nav. Bet pa tam lāgam traktortehnika turpina rakties.

Šajā gadījumā varam atviegloti nopūsties, jo eksperti secinājuši, ka liels posts dabai nav nodarīts. Bet! Ja gribat, kariet mani pie lielā zvana, bet man, kā cilvēkam, kurš ar dabu ir uz Tu un kurš vairākus gadus pats to ir sargājis, nav saprotama attieksme – “mēs nezinām, vai tiek kas vērtīgs izpostīts, bet arī neko nedarām, lai postīšanu maksimāli ātri novērstu. Ja būs zaudējumi – vainīgais maksās”.

Foto no notikuma vietas!

Tiešām maksās vai sāksies nebeidzams riņķa dancis ar n-tajām administratīvā soda pārsūdzēšanām? Vai nauda, šajā gadījumā administratīvais sods, tiešām ir svarīgāka par to, kas dabā iespējams tiek neatgriezeniski izpostīts? Jā, kāds oponēs, sakot, – tāda ir likumdošana, pēc kuras mums jāvadās, jo to nosaka cits likums! Kungi un dāmas, varbūt tad ir vērts sākt skaļi diskutēt par to, ka ar likumiem dabas aizsardzības jomā kaut kas nav kārtībā? Kā nākas, ka aizkulišu sarunās gan ar VVD, gan DAP darbiniekiem ir dzirdama atziņa, ka inspektori baidās pieņemt asus lēmumus, ja zina, ka tie jāizmanto pret personu, kuram ir gauži biezs naudas maks un prāva advokātu armija? Valsts iestāde baidās no privātpersonām? Absurdi. Ja tā, tad nav jābrīnās par to, ka vietā, kur daba ir jāsargā, kāda persona X atļaujas darīt, ko grib, bet uzraugošās institūcijas darbinieki uz notiekošo bailīgi noskatās pa gabalu.

Te gribas atgādināt vienu vecu, labu indiāņu parunu, kuras jēgu ir vērts pacensties izprast: “Dabu mēs neesam mantojuši no saviem senčiem. Mēs to esam aizņēmušies no saviem bērniem.”

Noskaties Bez Tabu sižetu par šo tēmu!

TOP komentāri

  • made
    +1 +1 0

    made

    Ā, reku tas pats kungs,kurš savu laik atņemtos lašus maluzvejniekiem nesa uz tūristu bāzi , lai taisa lašmaizītes tūristiem, un ne jau par baltu velti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl