Kamerons, ierosinot referendumu, iešāvis pats sev kājā, uzskata politoloģe

Komentāri

Starptautiskās sabiedrības uzmanības centrā ir 23. jūnijā gaidāmais referendums par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Izskanējis, ka Lielbritānijas izstāšanās varētu izraisīt ķēdes reakciju. Komentējot šādu varbūtību,  Latvijas Universitātes profesore, politoloģe Žanete Ozoliņa pauda šaubas, vai īstermiņā varētu būt kādas vēsmas.

Viņa piebilda, ka  populisti un populistiem draudzīgās valstis uz austrumiem no Eiropas gan neizbēgami to izmantos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Universitātes profesore, politoloģe Žanete Ozoliņa

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Šeit varētu runāt par atsevišķu valstu politiķiem, politiskiem grupējumiem. Es domāju, ka plaukstas sitīs Ungārijas valdība, iespējams, varbūt arī kāds lozunga līdzīgs apgalvojums varētu nākt no Polijas viena otra politiķa, tāpat arī no Austrijas. Bet es nedomāju, ka tā ir tā galvenā vadošā tendence.

”Ja mēs runājam par populismu, tad laikam šajā konkrētajā situācijā populists numur viens ir bijis pats Kamerons, ierosinot referenduma ideju, jo to ir atzinuši gan britu politiķi, gan arī eksperti, ka šis aicinājums uz referendumu par izstāšanos bija iekšpolitiski motivēts, gatavojoties vēlēšanām un arī redzot eiroskeptisko ideju parādīšanos, tad Kameronam un viņa sabiedrotajiem bija priekšstats, ka ar šādu referendumu varētu varbūt noņemt no dienaskārtības eiroskepticismu un pie reizes varbūt iebraukt parlamentā ar vairākumu,” uzskata politoloģe.

Politoloģe arī piebilda, ka Kamerons, ierosinot referendumu, iešāvis pats sev kājā un patiesībā Eiropu nostādījis ļoti neveiklā situācijā.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ja mēs raugāmies uz, ko var sagaidīt pēc Līgo nakts nākamajā rītā, tad Jāņu rīts var izrādīties Lielbritānijai tik tiešām daudzus pārsteigumus nesošs, jo šobrīd Lielbritānijas sabiedrība ir sadalījusies divās daļās. Un jāsaka, ka ir tik šobrīd līdzvērtīgi šie divi skatījumi uz Lielbritānijas palikšanu ES, ka izdarīt kādas prognozes būtu sarežģīti, nu tiešām tas ir stāsts par to 50/50.

Pēc viņas domām, dziļi sirdīs un prātos ikviens cilvēks, kas seko līdzi tam, ko nozīmē vienotais tirgus, ko nozīmē Eiropas drošības projekts, ko nozīmē ārkārtīgi lielās globālās problēmas, kas nāk pāri Eiropai, saprot, ka iedomāties, ka šīs problēmas varētu risināt vienatnē mazas valstiņas, noslēdzot robežas un uzbūvējot ļoti augstus žogus, ir visnotaļ naivi.

Video

Lasi vēl