Kamēr Latvijā nebūs normālas algas, būs grūti aicināt atpakaļ cilvēkus, uzskata Vējonis

53 komentāri
Kamēr Latvijā nebūs normālas algas, būs grūti aicināt atpakaļ cilvēkus, uzskata Vējonis
FOTO: LETA

“Kamēr Latvijā nebūs normālas algas un labi apmaksātas darbavietas, būs grūti aicināt atpakaļ cilvēkus. Ir jārada tāda vide, kuru uzņēmēji var attīstīt, kur ir darbavietas, kur varam veidot ģimenes un mums nav jāsatraucas par izdzīvošanu. Tajā brīdī arī dzīves līmenis būtiski celsies,” tā intervijā ziņu aģentūrai LETA stāstīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis piebilda, ka, ņemot vērā visu iepriekš minēto, nevajag idealizēt, jo arī bagātajās valstīs iedzīvotāji nav apmierināti ar dzīves līmeni, jo vienmēr gribas dzīvot vēl labāk.

”Es esmu pārliecināts, ka daļa no aizbraukušajiem atgriezīsies Latvijā. Ja raugāmies vēsturē, laikā, kad vēl nebija izveidota Latvijas valsts, Barons un Veidenbaums brauca mācīties uz Tērbatas Universitāti, taču viņi atgriezās, jo mīlēja Latviju. Lielākā daļa šo cilvēku mīl Latviju un atgriezīsies, taču tie, kas nav īsti sajutuši šo piederību, varbūt arī neatbrauks atpakaļ. Šī piederība ir ļoti svarīga un mums ir jāvairo patriotisms, jo katrs mēs esam Latvija,” sacīja Vējonis.

Jau ziņojām, ka provizoriskie dati liecina, ka 2015. gada 1. augustā iedzīvotāju skaits Latvijā bija 1,978 miljoni, kas ir par 88 500 iedzīvotāju mazāk nekā 2011. gadā, šodien preses konferencē informēja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) vadītāja Aija Žīgure.

2011. gada tautas skaitīšanā Latvijas teritorijā tika saskaitīts 2 070 371 iedzīvotājs. Pēdējo četru gadu laikā Latvijas iedzīvotāju skaits ir sarucis par 88,5 tūkstošiem. Tikai 9 no 110 novadiem iedzīvotāju skaits ir pieaudzis, un tie visi ir Pierīgas reģiona novadi. Vislielākais iedzīvotāju skaita kritums ir Latgales reģionā (par 7,7%).

Kopš 2011. gada sākuma starptautiskās ilgtermiņa migrācijas rezultātā Latvijā iedzīvotāju skaits samazinājies par 54,8 tūkstošiem, dabiskās kustības rezultātā – par 33,7 tūkstošiem. Šajā laikā no Latvijas kopā izceļojuši 97,0 tūkstoši iedzīvotāju, bet no citām valstīm ieceļojuši 42,2 tūkstoši. Pēdējos gados aptuveni 65% ieceļotāju bija Latvijas iedzīvotāji, kuri atgriezās no ārvalstīm.

53 komentāri