7 komentāri

Mūziķis un komponists Imants Kalniņš raidījumā “Dombura studija”, diskutējot par Latvijas iekšpolitiku, visnotaļ ātri savā argumentācijā pauda uzskatu, ka nesaskata Krievijas agresijas pazīmes Ukrainā.

Imants Kalniņš diskusijas gaitā norādīja, ka viņš neredz argumentus, kāpēc partija, kas vēlēšanās saņēmusi lielāko vēlētāju atbalstu, netiek apskatīta kā potenciālā valdības veidotāja. Uz šo repliku raidījuma vadītājs J. Domburs norādīja, ka argumentācija ir visnotaļ skaidra un sabiedriski izskanējusi. ”Ir līgums ar Putinu, kurš anektēja neatkarīgas valstis, Putinu, kas mums ir iepriekš apspriestais impēriskais drauds nevis mūsu uztverē, bet nu jau starptautiskā – gan Eiropas Savienības, gan NATO uztverē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: LETAImants Kalniņš:
Šī argumentācija absolūti neko nepaskaidro, un kādēļ man tā nav pieņemama. Jo es neredzu Krievijas agresiju Ukrainā. Es neredzu, tur redzu pavisam kaut ko citu.

Diskusijas dalībnieks, rakstnieks Alberts Bels uz I. Kalniņa pausto norādīja: ”Godātais Kalniņa kungs, šo agresiju redz arī visa Eiropa. To redz Eiropas valstis.” I. Kalniņš uz šo atbildēja šādi: ”Godātais Bela kungs, Eiropa to redz, jo arī Eiropa ir ASV perifērija. Mani personiski neapmierina tāda nākotne, kādu saredzu Eiropas Savienības sastāvā. Es neredzu, es īstenībā neredzu īsti nākotni arī Eiropas Savienībai kā tādai. Sistēmai kā tādai. Un līdz ar to arī Latvijai.”

Sociālo tīklu lietotāji dzēlīgi reaģē uz Kalniņa paziņojumiem: Kalniņš Krievijā agresoru ieraudzītu tikai tad, ja tā ar tanku iebrauktu viņa guļamistabā

I. Kalniņa paziņojumi acīmredzot izrādījās pietiekami provokatīvi, lai izraisītu zināmu reakciju sociālo tīklu lietotāju vidū. Absolūtais vairākums no “Twitter” komentāriem pauda dzēlīgas piezīmes par I. Kalniņa uzskatiem. Te daži no “Twitter” lietotāju vērtējumiem.

Kalniņš attaisno Krimas aneksiju

Raidījuma gaitā I. Kalniņš turpināja skaidrot savu pozīciju pašreizējo starptautisko notiku kontekstā: ”Es domāju, ka problēma ir tajā, ka ar cilvēkiem, ar vēlētājiem, ar sabiedrību, ar tautu netiek runāts pienācīgi par šīm lietām. Gluži otrādi – mēs redzam tikai vienas puses argumentus sabiedriskajā telpā, un otras puses argumentus. Mēs dzirdam vienas puses propagandu, un otras puses propagandu. Mums ir pietrūcis šajā laika periodā daudz maz objektīvu mēģinājumu ieraudzīt to, kas tad būtībā notiek tajā Ukrainā. Es, piemēram, uzskatu, ka tas, kas notiek Ukrainā ir ASV mēģinājums paplašināt savu koloniālo perifēriju. Visi pārējie jautājumi, kas izriet no šī mēģinājuma, tie arī ir atsevišķi diskutējami, un atsevišķi apspriežami.”

Kalniņam arī tika vaicāts, vai viņš nesaredz mēģinājumus atjaunot Krievijas impēriju par piemēru minot Krimas aneksiju. Komponists un bijušais deputāts norādīja: ”Jā, to var uzskatīt par aneksiju, par teritorijas aneksiju. Bet es uzreiz mēģinu saskatīt, kādēļ Krievija tā rīkojās? Un es šeit saredzu Krievijas pretošanos šai ASV programmai ietvert Ukrainas teritoriju savas ietekmes zonā. Tas ir pirmais solis, lai pretotos. Krima ir militāri stratēģiskajā nozīmē ārkārtīgi svarīga teritorija – tas, kam ir Krima, tas būtībā kontrolē Melnās jūras baseinu.

TOP komentāri

 • rasa
  0 0 0

  rasa

  Laikam jau drīz sagaidīsim I.Kalniņa odu Putinam un tad slavenais komponists varēs dieva mierā atpūsties,Varēs gaidīt lielo pensiju no VISVARENĀS KRIEVIJAS.Lai viegla atpūta...
 • ilga
 • omite
  0 0 0

  omite

  Vai tad Dombura kungam nav mazliet vairak prāta kā aicina I KALNINU uz studiju? Neatceraties ka I K radiointervijā klāstija ka mums Latvijā vajadzīgs islams un "cietā roka" ? Tagad viņam patik Putins. Domāju ka diagnoze jau sen ir SENILS. Kad I K runāja T V vēl kā deputāts, klausijos viņa murgos un sapratu ka tas nav ārstējami. Vairs nē. Kauns klausities.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl