Kalniete: Nepārdosim Putinam virvi, kurā viņš centīsies Eiropu pakārt

Pievienot komentāru
Kalniete: Nepārdosim Putinam virvi, kurā viņš centīsies Eiropu pakārt
FOTO: LETA

Ceturtdien, 18.septembrī, Eiropas parlaments (EP) pieņēma rezolūciju par stāvokli Ukrainā. EP atkārtoti nosodīja Krievijas “hibrīdkaru” pret Ukrainu un pauda nopietnas bažas par iespējamu Krievijas karaspēka tālāku ofensīvu ar mērķi izveidot “sauszemes koridoru” uz Krimu un tālāk līdz Piedņestrai.

Parlaments uzsver, ka ES un Ukrainas Asociācijas nolīgums un brīvās tirdzniecības nolīgums nolīgums netiks mainīts, neskatoties uz provizoriskā īstenošanas iespējamo atlikšanu līdz 2015.gada beigām.

EP deputāte Sandra Kalniete uzsver, ka pirmo reizi Parlamenta dokumentā ir skaidri teikts – kontrakts par ”Mistral” tipa karakuģu piegādi Krievijai neatbilst ES rīcības kodeksam par ieroču eksportu un ES kopējiem noteikumiem par militāru tehnoloģiju un ekipējuma eksporta kontroli.

EP deputāte Sandra Kalniete:

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Par šo normu nācās pacīnīties ar Parlamenta deputātiem no Francijas un dažām citām valstīm – tāpat kā par aicinājumu pilnība pārtraukt ”South Stream” gāzes vada būvi. Dažiem kolēģiem joprojām nav skaidrs, ka Eiropa nedrīkst pati pārdot Putinam to virvi, kurā viņš jau drīz pacentīsies Eiropu pakārt.

Parlaments arī aicināja pieņemt skaidri noteiktu indikatorus, kuru ievērošana ļautu apturēt vai atcelt sankcijas pret Krieviju. Savukārt “pretsankciju” ietekmes mazināšanai EP izskata iespējas izmantot arī tos ES līdzekļus, kas nav paredzēti lauksaimniecībai.

Parlamenta rezolūcijā uzsvērts, ka ES un NATO dalībvalstis divpusēju attiecību līmenī var Ukrainai piegādāt tās drošībai un aizsardzībai vajadzīgos ieročus, tehniku un tehnoloģijas un ka nākotnē Ukrainai ir visas tiesības kandidēt uz ES dalībvalsts statusu.