3 komentāri
Kaimiņu sanikno jezga ap mediju neatkarību, un viņš aicina “beigt muldēt”
Foto: LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) un Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) pārstāvji izteikuši bažas par politiķu spiedienu uz sabiedriskajiem medijiem, kā arī pauduši, ka ir noticis uzbrukums mediju neatkarībai. Deputāts Artuss Kaimiņš, komentējot šo informāciju, aicinājis “beigt muldēt”.

Iemesls šādam uztraukumam esot prozaisks – Valsts kontrole ir sagatavojusi revīzijas ziņojumu, kurā atklāts, ka neefektīvi iztērēti 1,8 miljoni eiro no valsts pasūtījuma sabiedriskajiem medijiem. Politiķi pieprasa skaidrojumu, bet tā vietā, lai NEPLP uzņemtos atbildību par Valsts kontroles atklātajiem faktiem, atbildīgās personas no šīs institūcijas ceļ morālo paniku par uzbrukumu mediju neatkarībai, – tā paziņojis A. Kaimiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Politiķis norāda, ka kritikas vietā par atbildības prasīšanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem šai institūcijai būtu jāsniedz skaidrojums par Valsts kontroles (VK) atklāto neefektīvo līdzekļu tērēšanu.

“Morālā panika ir masu mediju radīta pārspīlēta sociālā reakcija uz iespējamu, bet faktos neapstiprinātu apdraudējumu sabiedrības vērtībām. Masu mediji izmanto savu varu, lai radītu uztraukumu par kādu jēdzienu, kas dramatiski pārspīlē tā patieso un pierādāmo ietekmi uz sabiedrību. Lai izveidotu morālo spriedzi, masu mediji izmanto retoriku, kur sabiedrība tiek dalīta “mūsējos” apdraudējuma upuros un “tajos tur” morālajos neliešos,” norāda politiķis.

Viņš uzskata, ka tā ir samērā vienkārša shēma, kas raksturīga dažāda kaluma propagandistiem un morāles jēdzienu mahinatoriem, un secinājis, ka pašlaik Latvijas sabiedriskajos medijos ir parādījušies morālās panikas cēlāji par preses brīvības apdraudējumu Latvijā. “Morālās panikas cēlāju bauslis – nerunā par faktiem, runā par principiem. Princips, ka mediju neatkarība ir demokrātijas pamats, ir neapstrīdams. Jautājums vien par to, kā tas tiek apdraudēts Latvijā,” taujā deputāts.

Kaimiņš uzsver, ka demokrātijai svarīgais princips tika apdraudēts ar īstu ciešanu radīšanu gan žurnālistiem, gan viņu ģimenēm pavisam nesenā pagātnē Ēģiptē, kad norisinājās žurnālista Pētera Grestes un viņa kolēģu tiesas prāva, mediju neatkarībai tiekot apdraudētai ar septiņu līdz desmit gadu cietumsodu Ēģiptē. “Pavisam nesenā pagātnē atceramies “Charlie Hebdo” slaktiņu, kur tika nogalināti astoņi žurnālisti, divi policisti un vēl divi pilnīgi nevainīgi cilvēki. Lūk, faktos balstīts preses brīvības apdraudējums,” pauž politiķis.
Viņš atsaucas uz to, ka LŽA, lai pierādītu apdraudējumu mediju neatkarībai Latvijā, esot paudusi, ka komisijas sēdē paredzētā kārtējā diskusija par sabiedrisko mediju saturu varot vājināt sabiedrisko mediju neatkarību, veicinot pašcenzūru un politiķu ietekmi uz satura veidotājiem. “Tiešām? Apdraudējums ir iespējama pašcenzūra? Zvaniet zvanus! Sensācija! Latvijā ir noticis uzbrukums mediju neatkarībai! Mūsu demokrātijas pamatvērtības ir apdraudētas!” ironizē deputāts.

Viņš uzskata, ka panikas cēlāji ceļ trauksmi, lai paturētu privilēģijas bezatbildīgi tērēt nodokļu maksātāju naudu, un ka būtu labāk, ja NEPLP nodrošinātu sabiedriskā pasūtījuma 22 000 000 eiro apmērā lietderīga un efektīva izlietojuma kontroli. “Jau miljono reizi es Jums saku, beidziet pārspīlēt un muldēt!” paziņojuma noslēgumā aicina parlamentārietis.

TOP komentāri

 • !!!
  +1 +1 0

  !!!

  Kāds vismaz cenšas mainīt valstī kautko, nevis gudri komentē un kritizē kā tu SūdaZani, tāpēc labāk pats turi muti!
 • zanis
  0 0 0

  zanis

  Lai nu kurš būtu runājis par jebkādu ētiku jelkādā jomā! Ja to dara klauns, tad skaidrs, ka tas atkal no viņa puses ir kārtējais mēģinājums apmierināt savas pataloģiskās ambīcijas. Atceries, Arturusiņ, savu darbību SuņaSūdaBūdā un turi muti!
 • Mārcis
  0 0 0

  Mārcis

  (ne)cienītais izbijušais radio raidījuma (v)adītājs varētu labāk darīt ko lietderīgu, nevis imitēt darbību un nenormālās rūpes!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl