Komentāri

”Es jums solīju, – ja es tikšu Saeimā, es redzēšu, kā tā zupa tiek vārīta. Es redzu, kā tā tiek vārīta. [..] Līdz šim šis gads viss ir pagājis Eirāzijas, nevis Eiropas režīmā, proti, slepeni un sadrumstaloti,” tā emocionālā video, stāvot pie Maxima drupām, Artuss Kaimiņš stāsta par to, kā līdz šim notiek Zolitūdes traģēdijas lietas parlamentārā izmeklēšana.

”Es jums izstāstīšu, kas šobrīd notiek ar Zolitūdes traģēdijas seku novēršanas parlamentāro komisiju. [..] Ir jāizvēlas veids, kā tagad strādāt, jo patiesībā ir tikai divi veidi, kā šī komisija var strādāt. Pirmais veids – Eiropas režīmā, otrais veids – Eirāzijas, Krievijas, režīmā. Līdz šim šis gads viss ir pagājis Eirāzijas režīmā, proti – slepeni, sadrumstaloti, informācija saskaldīta. Iesaistītie glābēji, iesaistītas puses tiek sauktas uz dažādām ministrijām utt., un viņiem ir jāstāsta viens un tas pats vairākiem cilvēkiem pēc kārtas dažādās vietās, un tad vēl ir tā slepenība,” pašreizējo situāciju raksturo A. Kaimiņš.

”Un ir tā otrā lieta, tas Eiropas virziens – tā ir atklātība. Es redzu, ka šai komisijai ir jābūt atklātai un visaptverošai. Mums pa televizoru rāda Maxima traģēdiju, Zolitūdes traģēdiju, bet kriminālpants ir par būvniecības pārkāpumiem, par to, ka šī māja ir nepareizi uzbūvēta. Tagad nav apsūdzību, piemēram, par korupciju. [..] Īsāk sakot, te ir runa ir par būvniecības pārkāpumiem, bet pārējie vaļi nav vispār aiztikti. [..] Ja tas notiktu Limbažos, vispār nebūtu mašīnu, kas tur atbrauc,” sacīja A. Kaimiņš.

”Esmu gatavs uzņemties šīs komisijas vadītāja amatu. Ja gribam atrisināt šo lietu, komisijai ir jābūt atklātai,” saka A. Kaimiņš.

”Svarīgākā lieta, ko tad tā komisija darīs – komisija tiesās likumu. Komisija nevar tiesāt indivīdus, organizācijas, to lai dara izmeklētāji. Mēs varam tiesāt likumus, kas pieļāvusi šo te bardaku,” saka deputāts.

Lasi vēl