Kaimiņš vēstulē EP deputātiem sūdzas par Dombrovski

1 komentārs
Kaimiņš vēstulē EP deputātiem sūdzas par Dombrovski
FOTO: LETA

Pastāv aizdomas, ka Latvijas demisionējušais premjerministrs Valdis Dombrovskis, kļūstot par ES komisāru, varētu nodarīt lielāku ļaunumu nekā labumu, orientējoties uz personīgā labuma gūšanu, nevis godprātīgu ES dalībvalstu pilsoņu interešu aizstāvību, tā vēstulē Eiropas Parlamenta deputātiem uzsver videobloga ”Suņu būda” vadītājs un ”Latvijas Reģionu apvienības” deputāta kandidāts Artuss Kaimiņš.

Vēstulē viņš norāda, ka šādus secinājumus ļauj izdarīt līdz šim pieejamā publiskā informācija par Dombrovska slepenajām aktivitātēm, izmantojot premjerministra ietekmi, lai glābtu no iespējamās maksātnespējas finanšu grūtībās nonākušo ģimenes biznesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Reģionu apvienības deputāta kandidāts Artuss Kaimiņš 

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Valda Dombrovska sievai Ārijai kopā ar bijušās padomnieces Sandras Bukanes vīru Induli Bukanu pieder jau vairākus gadus neveiksmīgi strādājoša nekustamo īpašumu kompānija SIA ”Land Development”. Uzņēmums strādā ar zaudējumiem, un tā īpašniekiem ir grūtības ar biznesa nodrošināšanai ņemto kredītu atmaksu. Neskatoties uz to, Dombrovska sieva 2012.gadā uzņēmumam aizdeva 98,6 tūkstošus eiro, bet 2013.gadā vēl 100 tūkstošus eiro. Pats Dombrovskis uzņēmumam ir aizdevis 111,6 tūkstošus eiro. Jāuzsver, ka kompānijai sākotnējo aizdevumu ir izsniegusi valstij piederošā ”Latvijas Hipotēku un zemes banka”, kas uzņēmumam izņēmuma kārtā vairākkārt ļāva atlikt pamatsummas un kredītu apmaksu. SIA ”Land Development” parāds bankai ir 1,15 miljoni eiro, un, ja neizdotos to atmaksāt, Dombrovsku ģimenei būtu jāsaskaras ar nozīmīgām finanšu problēmām.

Kaimiņš vēstulē EP deputātiem norāda, ka Valdība jau 2009.gadā bija lēmusi, ka līdz 2013. gada beigām no ”Latvijas Hipotēku un zemes bankas” ir jānodala komercbankas darījumu daļa, tajā skaitā arī bankas izsniegtie kredīti. Šobrīd ir kļuvis zināms, ka, sadalot valstij piederošo Latvijas Hipotēku un zemes banku, īpašā “izredzēto” 3.a portfelī ir tikuši izdalīti atsevišķiem bankas klientiem, tajā skaitā arī Valda Dombrovska ģimenes locekļiem.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Zināms, ka laika periodā, kad valdība lēma par ”Latvijas Hipotēku un zemes bankas” sadalīšanu, kura tobrīd bija uz bankrota sliekšņa, lēmumu pieņemšanā piedalījās arī Dombrovskis. Tas ir uzskatāms par klaju interešu konflikta novēršanas nosacījumu pārkāpumu, jo V.Dombrovskis, būdams ”Latvijas Hipotēku un zemes bankas” aizdevuma saņēmējs, piedalījās lēmumu pieņemšanā, kas bija saistīti ar bankas izsniegto kredītu paketes tālāko pārdošanu. Pastāv arī nopietnas aizdomas par to, ka Dombrovska demisija 2013. gada novembrī saistībā ar ”Maxima” lielveikala sabrukšanu ir saistīta tieši ar šiem aizdevumiem un 3.a portfeļa noslēpumiem. Ņemot vērā iepriekš minēto, uzskatu, ka šis cilvēks ir negodprātīgi izmantojis savu amatu un negodīgi turpinās to darīt, būdams eirokomisārs. Tāpēc daru šo faktu zināmu gan Latvijas, gan arī citu Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem. Aicinu šo jautājumu izdiskutēt Eiroparlamentā, jo Eiropas Komisijas viceprezidentam ir jābūt atklātam, godīgam un godprātīgam cilvēkam.

TOP komentāri

  • Žanets
    0 0 0

    Žanets

    Re, ka Artuss Kaimiņš nu gan ir gudrs. Kurš katrs visu šo tik labā literārā valodā un tik ekonomiski zinoši izstāstīt nevarētu. Bet Kaimiņš var! .... Labs Kaimiņš! Gudrs Kaimiņš! ... Marš, būdā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl