Kaimiņš: NA un ”Saskaņa” Saeimas Prezidija vēlēšanās nebalsoja viena par otra kandidātiem, lai nestrīdētos

7 komentāri
Kaimiņš: NA un ”Saskaņa” Saeimas Prezidija vēlēšanās nebalsoja viena par otra kandidātiem, lai nestrīdētos
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Nacionālā apvienība (NA) un “Saskaņa” Saeimas Prezidija vēlēšanās nepiedalījās balsojumos viena par otra izvirzītajiem kandidātiem tāpēc, lai nestrīdētos – šādu viedokli, komentējot balsojuma rezultātus, pauda deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Kā zināms, Kaimiņš kandidēja uz Saeimas priekšsēdētāja otrā biedra amatu, taču saņēma mazāku balsu skaitu nekā Inese Lībiņa-Egnere (JV) un netika ievēlēts.

Komentējot Prezidija ievēlēšanas gaitu, Kaimiņš politiķu iepriekš teikto par sarkanajām līnijām ar “Saskaņu” nodēvēja par meliem. Deputāts vērsa uzmanību uz to, ka balsojumā par Ināras Mūrnieces ievēlēšanu prezidija vadītājas amatā nebalsoja “Saskaņa”, savukārt lēmumā par Ivana Klementjeva kā sekretāra ievēlēšanu Prezidijā nepiedalījās Nacionālā apvienība.

“Mēs, “KPV LV”, manuprāt, tikām burtiski pārdoti. Mēs tikām pārdoti par to, ka turējām savu vārdu un teicām, ka atbalstīsim Dagmāru Beitneri-Le Gallu uz prezidija priekšsēdētājas amatu. (..) Mēs savu vārdu turējām, savukārt Nacionālā apvienība, saprotot, ka viņiem pietrūkst balsis Mūrnieces kundzei, ir novienojusies ar “Jauno Vienotību”, “Attīstībai/Par!” un ZZS par atbalstu Mūrniecei uz vietu Prezidijā,” sacīja Kaimiņš.

“Nacionālā apvienība, kurai ir vislielākās sarkanās līnijas Saeimā ar kādām no citām partijām, sevišķi “Saskaņu”, nebalsoja par Klementjeva kungu tikai tāpēc, lai nestrīdētos. Un otrādāk – Klementjeva kunga pārstāvētā partija no “Saskaņas” nebalsoja par Mūrnieci tikai tāpēc, lai nestrīdētos,” turpināja deputāts.

“Jauna Prezidija nav. Ir vecais prezidijs ar vienu jaunu locekli – Beitneri-Le Gallu. (..) Tā ziņa ir tāda – mēs esam sapratuši, ka “Attīstībai/Par!”, “Jaunā Vienotība” un ZZS strādā kopā. To mēs tagad zinām. Šī ir pirmā diena jaunajai Saeimai un to ir labi zināt tagad – ar ko tev kopā, iespējams, jāstrādā. Tas ir ļoti svarīgs lēmums arī Latvijas vēlētājiem, kas ir balsojuši par šiem, nu jau var teikt, jaunajiem spēkiem.”

7 komentāri