12 komentāri
Kādēļ turīgās musulmaņu valstis neuzņem Sīrijas bēgļus? Vaicā ārvalstu mediji
Foto: AFP/LETA

Pēdējā laikā dažos ārvalstu medijos, kā arī dažās aprindās izskanējis jautājums – kur pēdējos gados ir bijušas bagātās Arābu pasaules valstis, kad sākās Sīrijas pilsoņkarš un miljoniem bēgļu meklēja patvērumu kaimiņvalstīs?

Vienīgās no Arābu valstīm, kas akceptējušas Sīrijas bēgļu ienākšanu, ir Jordānija un Lībija – divas salīdzinoši vājas ekonomikas ar ierobežotām iespējām, vēsta medijs The Atlantic. Tiesa gan, bagātās Arābu valstis ir nosūtījušas palīdzības pakas bēgļiem Turcijā, Jordānijā un Lībijā, taču nekad nav bijusi runa par apjomīgāku plānu, kas varētu būtiski palīdzēt sadursmju plosītās valsts pilsoņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, piecu bagātu Arābu valstu – Saūda Arābijas, Kuveitas, Apvienoto Arābu Emirātu, Kataras un Bahreinas – kopējais iekšzemes kopprodukts (IKP) ir aptuveni divi triljoni ASV dolāru gadā. Savukārt kopējais iedzīvotāju skaits – mazāks par 55 miljoniem. Tādējādi, piemēram, nabadzīgākajā no nosauktā piecinieka – Bahreinā – gada IKP uz vienu iedzīvotāju ir vairāk nekā 21 tūkstotis ASV dolāru, savukārt bagātākajā – Katarā – 90 tūkstoši ASV dolāru.

”Taču tajā pašā laikā Sīrijas, Irākas vai Lībijas, vai kādas citas nabadzīgākās Arābu valsts pilsoņiem ir teju neiespējami iegūt kaut vai pagaidu vīzu kādā no bagātākajām valstīm, nemaz nerunājot par darba atļauju. Taču tas neietekmē to, ka daudzi cilvēki ir gatavi kritizēt Rietumvalstis par to, ka tās nav gatavas glābt Tuvo Austrumu bēgļus,” vēsta medijs.

Medijs The Atlantic piedāvā salīdzināt Austriju, kurā nupat ieplūdušas bēgļu masas, ar AAE. Abās valstīs ir līdzīgs iedzīvotāju skaits – aptuveni desmit miljoni. Tāpat gana līdzvērtīgs ir arī IKP – abās ap 400 miljardiem ASV dolāru. IKP uz vienu iedzīvotāju Austrijā ir ap 50 tūkstošiem ASV dolāru, bet AAE – ap 43 tūkst. ASV dolāru. Tajā pašā laikā AAE neļauj Sīrijas bēgļu straumei pārkāpt savas valsts robežu.

Medijs pieļauj, ka ”daļa no izskaidrojuma šai nostājai varētu būt balstīta tajā, ka šīs valstis nopietni vēlas aizkavēt savas bagātības iespējamu mazināšanos”. Tāpat šīs bagātās valstis šķiet noraizējušās par to, ka iebraucēji varētu radīt politisku nestabilitāti salīdzinoši nelielā iedzīvotāju skaita dēļ.

Foto – bēgļi ienāk Eiropā:

TOP komentāri

 • zita
  +4 +4 0

  zita

  Tie ir galvenokārt vīrieši. Gan jau vēlāk vēlēsies apvieoties ar daudzskaitīgajām ģimenēm.
 • Agnese
  +3 +3 0

  Agnese

  Tie begli ir pat labak apgerbti neka musu nabadzigas gimenes ar berniem.....
 • WERE WOLF
  +2 +2 0

  WERE WOLF

  Lai Latvija no sākuma apģerbj un pabaro visus nabadzīgos, un parūpējās par to, ka ir cilvēka izdzīvošanai pieklājīgi un nepieciešamie pabalsti. Ar ko bēgļi labāki, ka viņiem būs 65 eiro, bet mūsu tautiešiem tikai 11 eiro mēnesī. Absurds, lai sakārto ekonomiku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl