Komentāri

Vai zinātnes atklājumi par pasaules rašanos un iespēja ielūkoties Visuma pirmsākumos, kas apstiprina Lielā sprādziena teoriju, ir mainījuši reliģisko pārliecību, ka pasauli radīja Dievs? Bet varbūt fiziķu fiksētais Higsa bozons, kurš pat tika nodēvēts par “dievisķo daļiņu”, tikai vairo pārliecību par Visuaugstākā klātesamību it visur?

Kāpēc cilvēkiem vajadzīga ticība un vai esam pieauguši kā sabiedrība – tie ir tikai daži jautājumi, ko LNT raidījums TOP10 uzdeva fizikas profesoram, akadēmiķim Mārcim Auziņam un Baptistu draudžu savienības bīskapam, mācītājam Pēterim Sproģim.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl