1 komentārs

“Nevajag šaut ar lielgabaliem par zvirbuļiem – lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) varētu noķert negodprātīgus auto tirgotājus, vai tiešām nepieciešams iznīcināt visu biznesu? Šeit runa ir par samērības principu,” šādu viedokli par VID lēmumu slēgt “ss.lv” portālu pauž zvērināts advokāts Jānis Zelmenis.

Advokāts arī uzskata, ka VID pieprasījuma vēstulēs nevar skaidri paskaidrot, kas tieši ir nepieciešams no portāla ss.lv, un sludinājumu portāls nav mēģinājis izvairīties no sadarbošanās ar dienestu, vien vēlējies precizēt, kāda tieši informācija ir nepieciešama.

“Interneta uzņēmumiem ir ar likumu noteikts sadarboties. Taču, ka vienkārši tiek pieprasīts informācijas blāķis, tad tas ir nesamērīgi. Uzņēmums jau no VID neslēpās, bet aprakstīja samērības principu, datu aizsardzības principu, kā arī nenoliedza vēlmi sadarboties. Taču uz to augstākstāvoša amatpersona – Cīrules kundze – atrakstīja: “”Muti ciet” un sniedziet informāciju”,” – uzskata advokāts. Viņš skaidro, ka portāls uz to sniedza garu atbildi un vērsās tiesā. Administratīvā tiesa šo pieteikumu pieņēmusi, kas jau esot solis uz priekšu.

Tāpat Zelmenis norāda, ka “arī 21. gadsimtā vēl aizvien ir spēkā komercnoslēpums”. “Mazajam, bet efektīvajam uzņēmumam ar cienījamu apgrozījumu un cienījamu peļņu ir daži komercnoslēpumi. Lielākais no tiem – tā ir datubāze. Ja komercnoslēpums ir uzņēmuma atslēga izdzīvot vai neizdzīvot, tad nez vai to tik viegli uzticēs,” norādīja Zelmenis.

Viņš uzskata, ka VID “vajadzēja papūlēties definēt precīzāk, kas nepieciešams”.

Jau ziņojām – notiekošais ap sludinājumu portālu “ss.lv” radījis sašutuma vētru informācijas tehnoloģiju nozarē, šodien sasauktā preses konferencē vairāki IT uzņēmēji pauda neizpratni, kā varot ienākt prātā apturēt veiksmīgi strādājošu, priekšzīmīgu nodokļu maksātāju un pat pieļāva, ka šādā situācijā IT uzņēmumi varot aiziet no Latvijas jurisdikcijas, lai pasargātu savu biznesu.

Tikmēr skandālā iesaistītais portāls “ss” šobrīd turpina darbību ar domēnu .com. Bet Valsts ieņēmumu dienests visus sludinājumu licējus aicina padomāt – kas un kādā veidā izmanto viņu datus.

VID nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine šorīt raidījumā “900 sekundes” sacīja, ka dienests izstrādās savus priekšlikumus likumam un notiks pārrunas ar nozari par to, ka varēs bloķēt arī ārvalstu domēnus.

TOP komentāri

  • Santa
    +3 +3 0

    Santa

    Ļoti jauki,ka SS.LV vērsās tiesā.Nelikumība VID pieprasījumā,ar neapbruņotu aci redzama.VID ir iedomājušies,ka ir visvareni,bet īstenībā viņu darbība ir nepamatota visatļautība.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl