Komentāri
Jaunais ES komisārs par kailfoto skandālu: No pašu stulbuma cilvēkus nevar aizsargāt
Foto: Katrina Harrison / Flickr.com

Topošais Eiropas Savienības (ES) digitālās ekonomikas un sabiedrības komisārs Ginters Etingers atteicies atvainoties par saviem slavenībām veltītajiem vārdiem, kuru kailfoto tika nopludināti tīmeklī, nosaucot viņas par “stulbām”.

Etingers, kurš amatā stāsies novembrī, tika asi kritizēts par saviem izteikumiem par vairāk nekā astoņdesmit slavenībām, tostarp aktrisi Dženiferu Lorensu un dziedātāju Rianu, kuru mākoņdatnēs ievietotos personīgos kailfoto publiskajā tīmeklī ievietoja sociālās vietnes “4chan” dalībnieki.

“Ja kāds ir tiks stulbs kā slavenība, lai savus kailfoto ievietotu internetā, tad viņa nevar cerēt uz aizsardzību. No pašu stulbuma cilvēkus nevar aizsargāt vai arī var aizsargāt tikai daļēji,” viņš pavēstīja.

Toties nākamā digitālās vides komisāra kritiķi norāda, ka, kaut gan fotogrāfijas tehniski tika ievietotas tīmeklī, būtībā tās tika nozagtas no privātiem slēgtiem kontiem.

Eiropas Parlamenta deputāte un Vācijas Pirātu partijas biedre Jūlija Reda viņa izteikumus nodēvēja par nepieņemamiem, sakot, ka “cilvēks, kurš grasās palielināt cilvēku uzticību interneta drošībai, (..) būtībā visā vaino cilvēkus, kuru personīgajiem datiem nelegāli piekļuva un tos izplatīja. Viņš šajā noziegumā vaino upurus, nevis vainīgos.”

Viņa vēl piebilda, ka diez vai personai ar šādu attieksmi vajadzētu uzņemties atbildību par tīmekļa drošības jautājumiem.

Savukārt Otingers BBC teica, komentējot savu Briselē sacīto, ka “visiem ir tiesības uz privātumu”, kā arī “Eiropas Komisija vēlas padarīt mākoņdatņošanu drošāku”.

Toties atvainoties par saviem asajiem komentāriem viņš atteicās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl