Jaceņuks: Pienāks laiks, kad Ukraina atgūs Krimu

Komentāri
Jaceņuks: Pienāks laiks, kad Ukraina atgūs Krimu
AFP/LETA

Pienāks laiks, kad Ukraina atgūs Krimu atpakaļ. Šādu pārliecību ekskluzīvā intervijā LNT raidījumam 900 Sekundes pauda Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks.

Mums bija četru premjerministru tikšanās – Baltijas valstu un Ukrainas. Es izteicu stingru nostāju stingrā valodā: neviens nekad neatzīs par legālu Krimas nelegālo aneksiju,” akcentēja Jaceņuks. Vienlaikus viņš atzina, ka Krima ir ļoti sarežģīts gadījums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

A. Jaceņuks arī teica, ka Ukraina ir gatava noturēt brīvas un godīgas vēlēšanas Doņeckā un Luhanskā, bet nekad nepieļaus ideju legalizēt Krievijas vadītus teroristus ar tā saucamajām Krievijas tipa vēlēšanām.

Ukrainas premjers arī uzskata, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nav zaudējis savu sākotnējo mērķi un grib pārņemt visu Ukrainu. Tomēr virknē lietu viņš ir izgāzies. 

Pēc viņa norādītā, Putina mērķis ir pārņemt Ukrainu un novilkt jaunas līnijas nekā tās, kas novilktas pēc Otrā pasaules kara. ”Plāns, kam mēs sekojam, ir padarīt Ukrainu par daļu Eiropas ģimenes. Tie ir Ukrainas cilvēku centieni,” sacīja Ukrainas premjers.

Runājot par galvenajiem izaicinājumiem saistībā ar reformām, kas tiek veiktas Ukrainā, viņš norādīja uz nepieciešamību tās turpināt. Lielākais izaicinājums esot atbalsts no Ukrainas politiķiem, kuri nedrīkst būt dažādās pusēs.

Šis ir laiks, kad visiem Ukrainas politiskajiem spēkiem ir jābūt vienotiem, jādarbojas konstruktīvā veidā, jārunā vienā valodā un jāvirza tā likumdošana, kas nepieciešama. Un pārliecināt, izskaidrot Ukrainas cilvēkiem, kā, lūk, tas notika Baltijas valstīs. Jūs izdarījāt to pašu pirms 20 gadiem. Un tas ir iemesls, kāpēc jūs kļuvāt par Eiropas Savienības dalībvalsti. Citu izeju nav. Ir tikai viens ceļš. Izpildīt reformas, spītējot faktam, ka īstermiņā tās ir nepopulāras, smagas, bet tad padomāsim par stratēģiju – tā ir pareizā stratēģija, lai Ukraina kļūtu par veiksmes stāstu,” vērtēja Jaceņuks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl