3 komentāri

“Pēc tā konteksta, kas ir manā rīcība, es atbalstu šo skolotāju,” tā, komentējot incidentu Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, kur kāda skolotāja bērniem likusi analizēt mūsdienu autoru dzeju, kurā bija arī lamuvārds krievu valodā, intervijā TV3 Ziņām pauda izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

“Es neesmu pētījusi konkrētu kontekstu, runājusi ar skolotāju un skolas direktori. Skolas direktoram ir tiesības izteikt savu viedokli, un skolotājs nestrādā izolēti, taču tai ir jābūt profesionālai sarunai par lietu būtību, nevis bezjēdzīgiem vai iedomātiem pārkāpumiem,” pauda M. Seile, vaicāta, vai, viņasprāt, Āgenskalna ģimnāzijas vadība rīkojās pareizi, izsakot skolotājai aizrādījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa arī uzsvēra, ka skolotājs ir profesionālis, kurš var izlemt, kādu mācību vielu piedāvāt skolēniem atbilstošā vecumā konkrētās mācību vielas apguvei. “Es ceru, ka šis nenovedīs pie pārspīlētas kontroles un skolotāju profesionalitātes ignorēšanas,” viņa akcentēja.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, – literatūras skolotāja Iveta Ratinīka saņēmusi priekšniecības aizrādījumu par kāda dzejoļa parādīšanu skolēniem, kurā bijis iekļauts lamuvārds. Viņa to uzskata par cenzūru. Skolas vadība apgalvo, ka nekādi oficiāli aizrādījumi skolotājai neesot izteikti. Taču pie skolotājas ieradies direktores vietnieks, kurš aizrādījis, lai šādi gadījumi vairs neatkārtojas.

Tikmēr Rīgas mērs Nils Ušakovs izdevis rīkojumu Izglītības departamentam pārbaudīt pašvaldības iestāžu mācību materiālus un pārliecināties, vai tajos nav kādu necenzētu vārdu.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Valts
  0 0 0

  Valts

  ušakovs neuzplijās nevienam ar savu bļ,bet čukstēja Šleseram ausī.
  Skolotāja apšaubāma satura pantiņus ar krievu lamu vārdiem deklamēja skolniekiem klases priekšā.Nejūti atšķirību?Iespējams,ka nemaz nespēj just atšķirību.
 • ES
  0 0 0

  ES

  Varētu domāt, ka skolotāja sacerēja tekstu un to rādīja skolēniem kā paraugu.Tādus stila paraugus var dabūt gan paša Ušakova, gan citu augsta limeņa runātāju runu ierakstos.
 • sk

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl