3 komentāri
Izbraukušie latvieši var palīdzēt attīstīt globālo ekonomisko sadarbību, uzskata Ašeradens
LETA

Nepieciešams pilnveidot reemigrāciju veicinošos pasākumus, akcentējot, – īpaša vērība jāvelta konkrētiem sadarbības pasākumiem, lai stiprinātu saiknes ar diasporu un veicinātu izbraukušo Latvijas valstspiederīgo, it īpaši jauniešu, atgriešanos, par to vienojušies ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, tiekoties ar Pasaules brīvo latviešu apvienību (PBLA).

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz izbraukušajiem latviešiem patlaban jāraugās kā uz globālu Latvijas pilsoņu kopienu, kas veidojas nu jau Eiropas un pasaules ietvarā. Šobrīd aptuveni 400 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju atrodas pastāvīgā prombūtnē ārvalstīs. Kas būtiski, ir mainījusies latviešu diasporas struktūra – liela daļa no tiem ir augsti izglītoti intelektuālā darbaspēka pārstāvji ar veiksmīgas uzņēmējdarbības pieredzi. Šie profesionāļi var dalīties savā pieredzē un zināšanās ar Latvijas uzņēmējiem, palīdzēt tiem nodibināt kontaktus un apgūt ārvalstu tirgus. Tādēļ reemigrācijas pasākumu kopums jāpilnveido – paralēli atgriešanās atbalsta mehānismiem jāuzsāk veicināt arī speciālistu tīklošanos. Kā atsevišķa potenciālā reemigrācijas mērķauditorija jānosaka jaunieši, kuri patlaban mācās ārvalstīs, lai pēc absolvēšanas tie nopietni apsvērtu iespēju atgriezties Latvijā

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) iesaka vairākus reemigrāciju veicinošo pasākumu realizācijas posmus:

 • īstermiņa stratēģijai maksimāli jāatvieglo atgriešanās process jau lēmumu pieņēmušiem latviešiem – praksē jāiedzīvina ”vienas pieturas” institūcija, kas apkalpotu reemigrējušo pilsoņu aktuālās vajadzības pēc mājokļa, darbā iekārtošanas un izglītības iegūšanas;
 • ilgtermiņa stratēģijai jābūt vērstai uz tiem diasporu pārstāvjiem, kas vēl nav pieņēmuši lēmumu par atgriešanos un jāveido sabiedriskā doma par reemigrācijas iespējām – jāveicina latviskās dzīvesziņas, kultūras un izglītības pasākumi diasporai, t.sk. arī atbalsts latviešu skolām Eiropā un tālmācības izglītības izveidei, kā arī jāveido ekonomiskie stimuli (darba alga, darba ražīgums), kas ir spēcīgākais motivators reemigrācijai;
 • jāveido intelektuālā un ekonomiskā pienesuma stratēģija, kas vērsta uz ārvalstu latviešiem, kas veiksmīgi darbojas uzņēmējdarbībā ārvalstīs un varētu iesaistīties globālās tīklošanās, pieredzes apmaiņas un investīciju attiecību veidošanā ar Latviju.

Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka Latvijai jānodrošina adekvātas darba vietas kā ekonomiskais stimuls, mājokļu pieejamība un iesaistoša kultūrvide. Vienlaikus ministrs atzīst, ka reemigrācijas politikai nav noteikti jāveido atsevišķs dokuments, bet šiem pasākumiem jābūt integrētiem valsts institūciju reālajos darba plānos.

TOP komentāri

 • haralds elceris
 • SO.
 • Paldies!!!
  +1 +1 0

  Paldies!!!

  Valdības,valsts varas, meli,tukšie solījumi, neapturēs tautu no sacelšanās,pret korumpēto varu!!! Pamuļķi, jūsu vispār apzināties ko darāt,vēlme apspiest tautu,galu galā novedīs pie pilsoņu kara,tāda paša kara kā Ukrainā,Sīrijā!!! Un tās,par 49 miljoniem no angļiem iegādātās grabažas,neveicinās mieru šai valstī,tautas izpratni ,par korumpēto politiķu,ierēdņu, neizprotamajām spazmatiskajām darbībām,lai tikai noturētos pie varas....!!! Neaicinu pievienot Latviju, nedz ASV,nedz Krievijai,nedz citām savienībām!!! Bet ja politiķi,ierēdņi, nebeigs zagt un krāpties,šeit un tagad,tad Latviju kā valsti sagaida drūma nākotne,pēdējais laiks apdomāties!!! Lai tie politiķi kas ir eiropas pakaļlaižas, tos bēgļus pieņem savās ģimenēs,un ļauj tiem varot,slepkavot, savas meitas,sievas,dēlus!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl