1 komentārs
Ījabs: Nekas neliecina, ka visi potenciālie Valsts prezidenta kandidāti būtu katastrofa Latvijas nākotnei
FOTO: LETA

Atskatoties uz līdz šim izskanējušiem potenciālajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, nekas neliecina par to, ka šī persona būtu vērtējama kā katastrofa Latvijas nākotnei, diskusijā par Valsts prezidenta institūcijas būtību un nozīmi sacīja politologs Ivars Ījabs.

Viņš pauda, ka Valsts prezidents nebūs kāds “laimes lācis”, bet gan viens no mums, kuram, līdzīgi kā ikvienam sabiedrības loceklim un visiem līdzšinējiem prezidentiem, bijuši gan trūkumi, gan arī stiprās puses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ījabs norādīja, ka uzskats par to, ka nākamajam Valsts prezidentam, kurš tiks ievēlēts pēc nedaudz vairāk kā mēneša, jābūt lojālam, gudram un tikai pozitīvām īpašībām apveltītam, būtībā ir “mediju radīts fantoms”.

Politologs uzsvēra, ka Latvija ir pelnījusi labu prezidentu, kas spētu pildīt simbola funkciju, kas reprezentētu valsti un tās sabiedrību. Turklāt līdz šim prezidentu reitingi sabiedrībā bijuši visai augsti, kā arī labāki nekā Saeimai. Visi Valsts prezidenti ir strādājuši savu iespēju robežās un tikuši galā ar saviem uzdevumiem, sacīja Ījabs.

Ījabs pauda, ka arī tā persona, kurai nav politiskās pieredzes, spēj mācīties amatam nepieciešamās funkcijas. Viņš atgādināja arī Valsts prezidenta Andra Bērziņa pozīcijas transformēšanos divvalodu jautājumā, uzsverot to, ka prezidentam jādefinē sava patriotiskā pozīcija.

“Nav pamata iedomāties, ka nākamais Valsts prezidents būs kāds krievu spiegs vai pilnīgi nekompetents,” sacīja Ījabs.

TOP komentāri

  • būs gan katastrofa
    0 0 0

    būs gan katastrofa

    ja papagailis košās=krāšņās drēbēs kļūs par prezidentu- tā būs katastrofa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl