Hanovs par Latvijas iedzīvotāju mentalitāti: Esam nedaudz hibrīdi

Komentāri

Latvijas iedzīvotāju mentalitāte ir kaut kur starp Austrumu politisko telpu un Rietumiem. ”Esam Eiropā, un no tās nedaudz baidāmies. [..] Esam nedaudz hibrīdi,” runājot par latviešu mentalitāti, atzina kulturologs Deniss Hanovs.

Viņš norādīja, ka mentalitāte ir abstrakta telpa, kurā visu laiku norit kustība, un tā arī mainās tai līdzi. Patlaban Latvija ir Eiropā, bet tajā pašā laikā Latvijas iedzīvotāji no tās nedaudz baidās, un savu identitāti mūsu valsts iedzīvotāji atrod kaut kur starp Austrumiem un Rietumiem. Eiropā atrodas arī tādas lietas, ko latvietis nevar pavisam viegli pieņemt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat latviešu mentalitāti ietekmējušas arī XX gadsimtā piedzīvotās individuālās un kolektīvās sāpes, kas ietekmē arī jauno paaudzi. Proti, vecākā paaudze šīs sāpes nodod arī jaunākajai paaudzei, sacīja D. Hanovs. Atmiņas par pagātni diktē arī Latvijas iedzīvotāju domas par nākotni.

Skaties video un uzzini vairāk par latviešu mentalitāti!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl