Grieķijas problēmas Latviju ietekmēs maz, uzsver ekonomisti

Komentāri
Grieķijas problēmas Latviju ietekmēs maz, uzsver ekonomisti
FOTO: SCANPIX

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers nācis klajā ar aicinājumu grieķiem referendumā atbalstīt aizdevēju piedāvāto reformu programmu, uzsverot, ka to noraidot tie teiktu ”Nē” Eiropai. Tikmēr finanšu pasaule uz neskaidrībām par Grieķijas nākotni šodien reaģējusi ar kritumu akciju biržās. Eksperti tikmēr mierina, ka pat pie sliktākā scenārija Latviju Grieķijas nedienas ietekmēs maz.

Pēc Grieķijas premjera Alekša Cipra lēmuma pārtraukt sarunas ar aizdevējiem un paziņojuma par referenduma rīkošanu, kurā savs vārds par taupības pasākumu īstenošanu būs jāsaka tautai, par Grieķijas nākotni sākušās pamatīgas spekulācijas.

Lai spriestu par to, kā rīkoties tālāk, Briselē tika sasaukta ārkārtas Eiropas Parlamenta (EP) politisko grupu līderu tikšanās, kurā pievienojās arī EK prezidents  Žans Klods Junkers. Pirms tam viņš vērsās pie Grieķijas iedzīvotājiem, uzsverot, ka “Nē” Grieķijas referendumā būtu “Nē” Eiropai.

Reaģējot uz investoru bažām, ka Grieķija varētu pamest eirozonu, šorīt strauji kritušās Eiropas akciju biržas. Politiķi gan sola darīt visu iespējamo, lai sliktākā scenārija gadījumā nepieļautu domino efektu pārējā eirozonā.

Pēc ekonomistu teiktā, gadījumā, ja Grieķija bankrotēs un pametīs Eirozonu, daudzas valstis cietīs ievērojamus zaudējumus, tostarp mūsu kaimiņi Igauņi, kas savulaik iemaksāja eirozonas glābšanas fondā.

Tikmēr Latvija Grieķijai aizdevusi nav, un pēc ekspertu teiktā, pat pie ļaunākā scenārija būtiskas sekas nejustu. Abu valstu savstarpējās tirdzniecības apjomi ir ļoti niecīgi.

Ilgākā termiņā Grieķijas bankrots ietekmētu Eiropas ekonomikas izaugsmi, kas Latvijā atsauktos kā investīciju kritums. Grieķijas parāds šobrīd pārsniedz 350 miljardus eiro.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl