Komentāri
Gan Bei nebūs pēdējais atklātais gadījums nodokļu krāpšanas jomā, paziņo Reirs
FOTO: LETA

Restorānu tīkla Gan Bei lieta nebūs pēdējais atklātais skaļais gadījums nodokļu krāpšanas jomā, pauda finanšu ministrs Jānis Reirs (V). Šodien iepazīstoties ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) līdz šim paveikto ēnu ekonomikas apkarošanā, finanšu ministrs aicināja VID ģenerāldirektori Ināru Pētersoni aktīvi turpināt darbu šajā jomā, jo īpaši pievēršot uzmanību sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu sektoram.

“Ņemot vērā nesen atklāto vērienīgo nodokļu krāpšanas gadījumu restorānu sektorā, aicinu dienestu turpināt iesākto cīņu pret ēnu ekonomiku sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu jomā. Nepieļaujami, ka šādi uzņēmumi krāpj savus klientus – nodokļu maksātājus. Gan Bei lieta nebūs pēdējais VID atklātais skaļais gadījums nodokļu krāpšanas jomā,” teica Reirs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iestājoties āra kafejnīcu sezonai, ministrijā un VID vairakkārt pieaudzis sūdzību skaits par to, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās klientiem netiek izsniegti fiskālie čeki, kuros ir norādīts pievienotās vērtības nodokļa apmērs. Tā vietā uzņēmumi klientiem izsniedz vienīgi pirmčekus.

“Secinot, ka līdz šim ir veikts apjomīgs darbs dažādu nozaru nodokļu nomaksas jautājumu sakārtošanā, aicinu koncentrēt darbu uz lielajiem nodokļu krāpšanas gadījumiem, jo īpaši vērienīgu nodokļu krāpšanas shēmu novēršanai. Tāpat aicinu sabiedrību kļūt neiecietīgākai pret nodokļu nemaksātājiem,” sacīja finanšu ministrs.

Tāpat jau iepriekš lielajos tirdzniecības un ēdināšanas tīklos tika konstatēti gadījumi, kad darījumi netiek reģistrēti kases aparātos un sistēmās, vai ir veiktas citas nesankcionētas darbības, lai samazinātu budžetā maksājamo nodokļu summu. Tāpēc šo pārkāpumu pieaugums ir pamats jaunajām nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām un izmantošanai.

Ministrs augsti vērtē arī Muitas policijas profesionālo darbu, atklājot vienu no Latvijas vēsturē lielākajiem narkotiku kontrabandas aizturēšanas gadījumiem, kā arī ikdienā uzrādot arvien labākus rezultātus akcīzes preču kontrabandas apkarošanā. Kā uzsver ministrs, šis darbs ir jāturpina.

“Lai arī VID sekmīgi darbojas ēnu ekonomikas apkarošanas jomā un ir jūtami uzlabojumi, tomēr, analizējot turpmāk darāmo, ir nepieciešams visiem valsts dienestiem un nozaru ministrijām aktivizēt darbu gan politiskajā, gan operatīvajā līmenī, lai nodrošinātu rezultatīvāku ēnu ekonomikas apkarošanu mūsu valstī,” akcentēja Reirs.

Kā vēstīts, pagājušā gada beigās Finanšu policija uzsāka izmeklēšanu saistībā ar Gan Bei darbību. Finanšu policija uzskata, ka ar restorānu tīkla Gan Bei īpašniekiem saistīta organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija 10.decembrī aizturēja septiņus šīs grupas dalībniekus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl