Gaidis Bērziņš: Tiem, kas dodas karot uz Ukrainu, jāatņem pilsonība

Komentāri

Ja apstiprinās fakts, ka Latvijas pilsoņi ir devušies uz Ukrainu atbalstīt teroristiskas organizācijas, pirmais solis ir vērsties tiesā ar prasību atņemt šiem cilvēkiem pilsonību – tā uz jautājumu, kā Latvijai būtu jārīkojas, ja atklāsies, ka valsts iedzīvotāji devušies karot Ukrainā, norādīja Nacionālās Apvienības pārstāvis Gaidis Bērziņš.

Latvijas prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans šonedēļ nāca klajā ar apgalvojumu, ka brīvprātīgie no Latvijas esot aizbraukuši karot Ukrainā. Iepriekš Drošības policija (DP) pauda, ka tā pārbauda informāciju par Latvijas iedzīvotāju iesaistīšanos Ukrainā. Pagaidām DP gan atturējās konkretizēt, kādās aktivitātēs Latvijas valstspiederīgie varētu būt iesaistījušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vairākus mēnešus Ukrainā notiek karadarbība – cīņas starp Ukrainas militārajiem spēkiem un prokrieviskajiem separātistiem. Pēdējais lielākais satricinājums, kas Ukrainas krīzei pievērsa pastiprinātu starptautiskās sabiedrības uzmanību, ir pasažieru lidmašīnas ”Malaysia Airlines” notriekšana. Rietumvalstis katastrofā, kurā dzīvību zaudēja 298 cilvēki, apsūdz Krieviju un tās prezidentu Vladimiru Putinu. Sašutumu izraisījusi arī necieņa pret katastrofā dzīvību zaudējušajiem – izskanējušas ziņas, ka katastrofā bojā gājušo mantas, piemēram, mobilie telefoni, kā arī banku kartes nonākušas separātistu rokās, kuri tās izmanto saviem mērķiem.

Lasi vēl