Komentāri

Tas, ka Latvijas iedzīvotāji tik ātri mūs atbalstīja, ir ļoti emocionāli, tā nedēļu pēc teroristu uzbrukuma satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai LNT Ziņām atzina Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti.

Viņš augsti novērtējis faktu, ka jau nākamajā dienā pēc traģiskās apšaudes, kurā nogalināti 12 cilvēki, pie vēstniecības ieejas Rīgā gūla ziedi un cilvēki parakstījās līdzjūtību grāmatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ziedi, kas gulst pie mūsu vēstniecības durvīm, nāk gan no Rīgas, gan citām pilsētām Latvijā. Atbalsts ir arī politiskā līmenī,” teica vēstnieks, norādot gan uz premjeres Laimdotas Straujumas (V) un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) došanos uz Parīzi, lai piedalītos kopīgajā gājienā upuru piemiņai, gan uz Rīgas mēra un parlamenta priekšsēdētājas atstātajiem parakstiem līdzjūtību grāmatā.

Vēstnieks norādīja, ka emocijas bijušas ārkārtīgi spēcīgas, jo gadu desmitiem nekas tāds nav noticis.

Francijas sabiedrību patlaban pārņēmis jautājums, kā dzīvot tālāk, nepieļaujot līdzīgu traģēdiju atkārtošanos un vienlaicīgi arī anti-islāmistisku noskaņojumu rašanos, atzina vēstnieks.

”Šis ir grūts jautājums, uz kuru nav viegli sniegt ātru atbildi. Protams, jautājums par iecietību ir ļoti svarīgs visā Eiropā. Tas ir integrācijas izaicinājums. Francijas sabiedrība ir multikulturāla, bet, par spīti tam, pēdējās dienās redzu kopības sajūtu. Četri miljoni cilvēku nedēļas nogalē bija izgājuši Francijas ielās. Tas ir lielākais skaitlis valsts vēsturē. Plecu pie pleca – tur bija katoļi, musulmaņi, ebreji. Bet viņus vieno nostāšanās pret radikālismu – un arī visa pasaule ir ar mums,” vērtēja Viskonti.

Viņš arī norādīja, ka trešdien strauji izpirktās Charlie Hebdo tirāžas ir vēl viens sabiedrības apliecinājums tām vērtībām, kuras pauž vārda brīvība un brīvi mediji.

Plašāk par šo tematu – pievienotajā video!

Kā ziņots, pirms nedēļas divu bruņotu vīriešu – islāmistu Šerifa un Saīda Kuaši veiktajā uzbrukumā Charlie Hebdo redakcijai tika nogalināti 12 cilvēki. Tiek uzskatīts, ka uzbrukuma motīvs bija žurnāla pretrunīgi vērtētais saturs, īpaši karikatūras, kurās atainots pravietis Muhameds, ko radikālo musulmaņu pasaulē vērtē kā zaimošanu. Nākamajā dienā kāds ekstrēmists Amedijs Kulibali, kurš esot saistīts ar brāļiem Kuaši, nogalināja policisti, bet piektdien viņš iebruka košera veikalā, kur nogalināja četrus cilvēkus. Piektdien policija nogalināja gan brāļus Kuaši, gan Kulibali.

Lasi vēl