Finanšu ministrs uzskata, ka Dombrovskis tika “uzmests”

0 Komentāru
Finanšu ministrs uzskata, ka Dombrovskis tika “uzmests”
Foto: AFP/LETA

Ilggadējais Latvijas valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (V) pērnruden, kad atkāpās no amata, tika “uzmests”, uzskata finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Intervijā žurnālam “Ir” Vilks pauž viedokli, ka pērnruden Domobrovski “uzmeta” sistēma, kurai vajadzēja paplašināto koalīciju un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iekļaušanu valdībā.

“ZZS vajadzēja būt [valdībā] ar saviem darbiem, ar saviem ministriem šajā brīdī, kad ekonomikā ir izaugsme, kad nāk vēlēšanas. Es uzskatu – šajā gadījumā tas bija necienīgi, negodīgi pret cilvēku, kurš tik daudz Latvijai izdarījis,” savu personisko viedokli pauž finanšu ministrs.

Viņaprāt, ja nebūtu notikusi Zolitūdes traģēdija, būtu atradies kāds cits iemesls pārmaiņām valdībā.

“Nebūtu Zolitūdes, būtu kas cits noticis. Galvenais iemesls bija dabūt ZZS valdībā. Krīze beidzās ātrāk, un mēs izgājām straujāk [no recesijas], un [Aivara] Lemberga lielā ietekme Latvijas politikā [nozīmēja, ka] ZZS vienkārši nevarēja būt opozīcijā. Tas bija galvenais iemesls. “Vienotības” iekšienē daudziem cilvēkiem bija liela pretestība pret to. Un te radās iemesls…,” saka Vilks.

Finanšu ministrs atzīst, ka Ventspils mēra Aivara Lemberga ietekme uz ZZS ir ļoti liela. “Es visus šos gadus esmu redzējis Lemberga ietekmi uz šo partiju. Diemžēl tā ir milzīga,” saka Vilks.

Viņaprāt, sarunas par jaunās valdības veidošanu būs smagas, jo proporcija starp trijām varas partijām nav tik atšķirīga kā iepriekš. “Ņemot vērā Lemberga kunga aktīvo līdzdalību visos procesos, es domāju, ka šeit būs ļoti būtiska viņa loma, iejaukšanās visā procesā,” teicis Vilks.

Vilks jau iepriekš paziņojis, ka darbu politikā neturpinās. Vilks Saeimas vēlēšanās nekandidēja.

Intervijā žurnālam “Ir” Vilks atzīst, ka vislabprātāk redzētu finanšu ministra amatā līdzšinējo eirokomisāru Andri Piebalgu.

Kā ziņots, Dombrovskis par atkāpšanos no valdības vadītāja paziņoja pērn novembrī. Dombrovskis toreiz paskaidroja, ka tādā veidā uzņemas politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kas prasīja 54 cilvēku dzīvības.

0 Komentāru