Komentāri
Filozofijas profesore: Spolīša atkāpšanās būtu pārāk stingra prasība
FOTO: LETA

Pie stūres reibumā pieķertā Saeimas deputāta Veiko Spolīša (V) atkāpšanās būtu pārāk stingra prasība, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesore Skaidrīte Lasmane. Profesore akcentēja, ka Spolītis ir atvainojies par nodarījumu, kā arī atzinis savu vainu, tāpēc prasība par deputāta mandāta nolikšanu būtu pārāk stingra.

Profesore uzskata, ka pilnīgi pietiks ar Spolītim jau piespriesto soda mēru, jo deputāts savu vainu ir pilnībā atzinis un nožēlo izdarīto.

Kā ziņots, Spolītis pirms deputāta mandāta apstiprināšanas aizturēts, vadot automašīnu alkohola reibumā.

Spolītim toreiz konstatēts 1,4 promiļu reibums. Deputāts skaidroja, ka nožēlo savu rīcību un atzīst, ka tai nav nekāda attaisnojuma.

“Šobrīd esmu saņēmis sodu, esmu to samaksājis, man ir atņemtas tiesības. Man būs jānosēž piecas dienas aresta kambarī,” norādīja Spolītis.

Deputāta mandāts Spolītim apstiprināts 5. novembrī. Viņš kļuvis par parlamentārieti uz laiku, kamēr Edgars Rinkēvičs (V) pilda ministra pienākumus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl