“Esam pārņemti ar bezcerības sajūtu.” Ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, uzrunā prezidentu

1 komentārs
“Esam pārņemti ar bezcerības sajūtu.” Ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, uzrunā prezidentu
EKRĀNUZŅĒMUMS

Ģimenes, kurās aug bērni ar īpašajām vajadzībām, video materiālā ar saukli “#MēsNegribamIzdegt” uzrunā Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai pievērstu uzmanību tam, ka ģimenēm ir nepieciešams atbalsts.

“Mēs, ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, vēršamies pie Latvijas Valsts prezidenta un sabiedrības ar lūgumu mūs sadzirdēt. Jo šobrīd esam pārņemti ar bezcerības sajūtu,” saka vecāki.

Video materiālā vecāki vērš uzmanību tam, ka gadiem ilgi ģimenes, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem, runā par jēgpilna atbalsta trūkumu. Vissmagākais ir asistentu un aprūpētāju jautājums.

Video: Īpašo vajadzību bērnu vecāki uzrunā Valsts prezidentu, lūdz atbalstu un izpratni

“Asistentu un aprūpētāju nav! Nav apmācību, nav cilvēka cienīga atalgojuma, nav sociālo garantiju. Šo profesijas neesamību aizvieto vecāki un ģimenēm tuvu personu kļūšana par asistentiem un aprūpētājiem,” norāda vecāki un uzsver, ka asistenta vai aprūpētāja palīdzība nozīmē, ka vecāki var atgriezties darba tirgū, dzīvot savu dzīvi un veltīt laiku arī citiem bērniem.

“Un, jā – varbūt arī kādam vaļaspriekam un pašaprūpei, kas uzlabo psihoemocionālo stāvokli visiem ģimenes locekļiem,” bilst bērnu vecāki.

Tāpat asistents palīdz īstenot iekļaujošo izglītību, atbalstot bērnu izglītības iestādē, palīdz viņam iekļauties sabiedrībā. “Asistents vai aprūpētājs ir milzīgs un reāls atbalsts, ko nevar aizvietot 100 eiro pie pabalsta,” – uzsver vecāki.

Ja šāda atbalsta nav, tad klāt pie cīņām par vides pieejamību, izglītības un rehabilitācijas kvalitāti un pieejamību pievienojas cīņa par savu dzīvi un cīņa par bērna iespēju dzīvot savā ģimenē.

“Lai kā Tu mīlētu savu bērnu, Tu esi cilvēks, kuram ir tik resursu, cik ir – vecāki izdeg. Nereti tas ir viens vecāks, visbiežāk māte, kura gadiem ilgi, pavada 24 stundas diennaktī, rūpējoties par savu īpašo bērnu. Tas daudzas ģimenes noved pie finansiālās krīzes, jo ja nav asistenta vai aprūpētāja, nav iespēju atgriezties darbā. Nav darba, nav ko samaksāt asistentam vai aprūpētājam. Tas ir, kā apburtais loks – tu dzīvo sava bērna dzīvi un esi nemitīgā spriedzē, cīnoties par viņa dzīves kvalitāti,” atklāj vecāki.

Ar saukli “#MēsNegribamIzdegt” un video vecāki vēlas pievērst uzmanību tam, ka ir nepieciešams atbalsts. “Mēs nelūdzam pabalstus, bet gan atbalstu, sapratni, cieņu un pieņemšanu,” norāda vecāki.
1 komentārs