Komentāri
Enerģijas dzērienu tirdzniecības ierobežojums radīs šķēršļus konkurencei, uzskata LTA
Foto: Tambako The Jaguar/Flickr

Saeimas likumprojekts Enerģijas dzērienu aprites likums palielināšot nevienlīdzību starp tirgotājiem un samazinās patērētāju plūsmu mazajās tirgotavās, turklāt arī mākslīgi radīs šķēršļus veselīgai konkurencei, tā paudusi Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).

Jau ziņojām, ka Saeima gatavojas būtiski ierobežot enerģijas dzērienu tirdzniecību un reklamēšanu. Visasākās debates izvērsušās par ieceri aizliegt enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām un ierobežot produkcijas reklamēšanu vietējos medijos. Plāni par enerģijas dzērienu pārdošanas un reklamēšanas ierobežojumiem Saeimā cirkulē jau vairākus gadus. Taču līdz pat šim brīdim Enerģijas dzērienu aprites likumprojekts nav pieņemts. Tagad runa ir par to, ka enerģijas dzērienus varētu tirgot atsevišķās vietās veikalu plauktos.

“Ja likumprojekts stāsies spēkā, jau šobrīd ir skaidrs, ka mazajiem tirgotājiem būs ļoti sarežģīti aizliegtos dzērienus atdalīt un norobežot no citām precēm. Mūsuprāt, vispirms jāpieliek punkts “spaisu” un tamlīdzīgu vielu apritei, jāveic aktīvāks izglītojošais darbs veselīga dzīvesveida un uztura sekmēšanai. Ja to nespēj veikt atbilstošās iestādes, tad vismaz jāizveido viennozīmīgi saprotami un izpildāmi noteikumi,” tā ideju komentē LTA pārstāvji.

Tāpat LTA norāda, ka šobrīd vienīgā ES valsts, kura 2014. gadā noteica aizliegumu enerģijas dzērienu pārdošanai nepilngadīgām personām, ir Lietuva un Eiropas Enerģētisko dzērienu ražotāju asociācija Energy Drinks Europe (EDE) apstrīdēs šo likumu Eiropas Kopienu Tiesā, jo radušās pretrunas vairākiem Eiropas Savienības likumdošanas aktiem, tai skaitā aizliegumu piemērot slēptas ierobežošanas līdzekļus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl