Komentāri
Enerģijas dzērienu tirdzniecības ierobežojums radīs šķēršļus konkurencei, uzskata LTA
Foto: Tambako The Jaguar/Flickr

Saeimas likumprojekts Enerģijas dzērienu aprites likums palielināšot nevienlīdzību starp tirgotājiem un samazinās patērētāju plūsmu mazajās tirgotavās, turklāt arī mākslīgi radīs šķēršļus veselīgai konkurencei, tā paudusi Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).

Jau ziņojām, ka Saeima gatavojas būtiski ierobežot enerģijas dzērienu tirdzniecību un reklamēšanu. Visasākās debates izvērsušās par ieceri aizliegt enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām un ierobežot produkcijas reklamēšanu vietējos medijos. Plāni par enerģijas dzērienu pārdošanas un reklamēšanas ierobežojumiem Saeimā cirkulē jau vairākus gadus. Taču līdz pat šim brīdim Enerģijas dzērienu aprites likumprojekts nav pieņemts. Tagad runa ir par to, ka enerģijas dzērienus varētu tirgot atsevišķās vietās veikalu plauktos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja likumprojekts stāsies spēkā, jau šobrīd ir skaidrs, ka mazajiem tirgotājiem būs ļoti sarežģīti aizliegtos dzērienus atdalīt un norobežot no citām precēm. Mūsuprāt, vispirms jāpieliek punkts “spaisu” un tamlīdzīgu vielu apritei, jāveic aktīvāks izglītojošais darbs veselīga dzīvesveida un uztura sekmēšanai. Ja to nespēj veikt atbilstošās iestādes, tad vismaz jāizveido viennozīmīgi saprotami un izpildāmi noteikumi,” tā ideju komentē LTA pārstāvji.

Tāpat LTA norāda, ka šobrīd vienīgā ES valsts, kura 2014. gadā noteica aizliegumu enerģijas dzērienu pārdošanai nepilngadīgām personām, ir Lietuva un Eiropas Enerģētisko dzērienu ražotāju asociācija Energy Drinks Europe (EDE) apstrīdēs šo likumu Eiropas Kopienu Tiesā, jo radušās pretrunas vairākiem Eiropas Savienības likumdošanas aktiem, tai skaitā aizliegumu piemērot slēptas ierobežošanas līdzekļus.

Lasi vēl