Elskniņš: Arī Latvijā noziedznieku uzraudzībai izmantos elektroniskās aproces

Komentāri
Elskniņš: Arī Latvijā noziedznieku uzraudzībai izmantos elektroniskās aproces
(Foto: LETA)

Pirmstiesas izmeklēšanā pārsvarā tiek piemēroti tādi drošības līdzekļi, kas uzdod par pienākumu atrasties savā dzīvesvietā vai arī neizbraukt no valsts, neapmeklēt noteiktas vietas un netuvoties kādām personām. Diemžēl pašlaik to izpildes kontrole ir ļoti apgrūtināta, vienlaikus arī apsūdzētām personām, kuras neatrodas apcietinājumā, ir neierobežotas tiesības pamest valsti, izvairīties no tiesas un ietekmēt liecinošās personas.

Elektroniskām aprocēm ir liels potenciāls seksuālo noziegumu izdarītāju, nosacīti notiesāto, atbrīvoto pret galvojumu un mājas arestam pakļauto personu uzraudzībā. Eksistē pat tehnoloģijas, kuras novēro alkohola un narkotiku klātbūtnes esamību asinīs. Pārkāpēju pārvietošanās tiek izsekota un reģistrēta un ir ļoti grūti iesaistīties kriminālās aktivitātēs nepamanītam un tā darbojas kā spēcīgs kavēklis.

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 20.maijā, atbalstīja un Krimināltiesību politikas apakškomisijai nodeva Saeimas deputāta Andreja Elksniņa (SC) priekšlikumus izmaiņām Kriminālprocesa likumā, kas turpmāk paredzēs jaunu drošības līdzekli – personas elektroniskā uzraudzība.

Jaunais drošības līdzeklis likumprojektā ir definēts kā kriminālprocesā aizdomās turētās un apsūdzētās personas pārvietošanās un rīcības brīvības ierobežojumu ievērošanas kontrole, izmantojot elektronisko aproci.

Plānots, ka Saeimā likumprojekts varētu tikt skatīts 2014.gada jūnijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl