1 komentārs
Eksperts: Rīgā jāveido kopīga transporta sistēma pilsētas un Pierīgas pašvaldībām
(Foto: LETA)

Valstij nebūtu jāatņem līdzekļi nabadzīgākām pašvaldībām un jāpārdala papildu līdzekļi Rīgas transportam,  norāda transporta eksperts Tālis Linkaits.

Viņš uzskata, ka drīzāk būtu jāveicina kopīgas sabiedriskā transporta sistēmas veidošana Rīgas un Pierīgas pašvaldībām, kā tas notiek, piemēram, Berlīnē-Brandenburgā. Būtu jārada mehānisms, ka Pierīgas pašvaldības apmaksā daļu no Rīgas satiksmes izmaksām, ja viņu teritorijā iebrauc pilsētas autobuss.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz jautājumu, vai valstij ir jāmaksā papildus tam, ko valsts jau dotē, – pārvadājumu zaudējumu kompensēšanai pilsētas transportā un dotācijai par invalīdu pārvadāšanu, eksperts norāda, ka treknajos gados bija vēl papildu dotācija Rīgai par pārvadājumiem, uz ko pašlaik atsaucas Rīgas dome. Šo dotāciju noņēma taupības pasākumu un vienotas transporta politikas iespaidā – aptuveni 2009.gadā.
Vērtējot Rīgas vēlmi saņemt papildus 15 miljonus no valsts, eksperts norāda, ka tik lielas summas valsts budžets papildus izdalīt pašlaik un tuvākajos gados nevarēs.

Kā ziņots, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstīja papildināto šā gada pašvaldības budžeta projektu, pašvaldības dotācijā Rīgas satiksmei šogad piešķirot 88,6 miljonus eiro

Bez pašvaldības dotācijas 88,6 miljonu eiro apmērā 5,2 miljoni eiro Rīgas satiksmei tiks piešķirti no valsts, tādējādi kopumā šā gada dotācijā uzņēmumam saņemot 92,8 eiro.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.

Pēc Rīgas satiksmes izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro. Savukārt, biļeti pērkot pie vadītāja, tā maksās divus eiro.

TOP komentāri

 • RIZANJIN
  0 0 0

  RIZANJIN

  dotācijai par invalīdu pārvadāšanu- NEVAJAG ,
  LAI VISI PERK BILET UN NES UZ SOC IALNJIKU ,TUR INVALIDAM PUSKJ ATMAKSA ...
  A TO VINJI EDUT SURPU -TURPU BEZ GJELO

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl