Komentāri

Fakts, ka Latvija atrodas 42. vietā Pasaules ekonomikas foruma konkurētspējas indeksā, skaidrojams arī ar mūsu valsts iedzīvotāju pesimistisko noskaņojumu un uztveri, uzskata Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

Pasaules ekonomikas foruma konkurētspējas indekss tiek veidots, par pamatu ņemot ne vien statistikas datus, bet arī uzņēmēju aptaujas. Tādējādi reitings veidots, par pamatu ņemot arī iedzīvotāju uztveri par to, kādā valstī dzīvojam.

Jau ziņots, ka Latvija jaunākajā Pasaules ekonomikas foruma pasaules valstu konkurētspējas reitingā pakāpusies par desmit pozīcijām, ieņemot līdz šim augstāko 42. vietu. Pērējās Baltijas valstis mūs apsteigušas. Lietuva ierindojas vienu vietu virs Latvijas, bet Igaunija ieņem 29. vietu.

Starp 12 pētījumā izmantotajām kritēriju grupām Latvija vislabāko sniegumu uzrādījusi darba spēka efektivitātē, kas kopā ar produktivitātes rādītājiem un sieviešu iesaisti darba tirgū ļāvis Latvijai pakāpties reitingā. Joprojām sliktākais sniegums mūsu valstij ir vērtējumā par valdības birokrātiju un korupciju.

Pirmo vietu reitingā joprojām saglabājusi Šveice, bet pēdējā pozīcijā starp 144 valstīm ierindojas Gvineja.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl