Komentāri

Grieķi pēc vēlēšanām, kurās uzvarējuši ”kreisie”, radīs nevienprātību Eiropas Savienībā, kas novedīs pie tā, ka būs grūtāk vienoties par sankcijām pret Krieviju. Līdz ar to Krievija var kļūt agresīvāka, raidījumā 900 sekundes sacīja ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Jau ziņojām, ka Grieķijas ārkārtas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi kreiso apvienība SYRIZA, kas solījusi pārskatīt starptautiskā aizdevuma nosacījumus un atteikties no taupības pasākumiem, kas var novest arī pie Grieķijas izstāšanās no eirozonas.

Ekonomists M. Kazāks norāda, ka Grieķija, visticamāk, no eirozonas neizstāsies, jo grieķi, saskaņā ar aptauju rezultātiem, to nemaz nevēlas. Grieķiem izdevīgāk ir palikt eirozonā, nevis izstāties no tās, pauž ekonomists. Taču Grieķija tagad varētu sākt kaulēties par aizdevuma nosacījumiem, radot nevienprātību Eiropā. To varētu izmantot Krievija. Taču lielvalstij nāksies kļūt pieticīgākai šā gada vasarā, kad tā pamatīgāk sāks izjust pret to vērstās sankcijas.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl