Komentāri
Ekonomisti: Krievijas rubļa vērtības kritums kaitēs Latvijas eksportam, bet priecēs importētājus
FOTO: LETA

Tik vājš rublis kā tagad, nav bijis kopš tā ieviešanas. Situāciju banku eksperti vērtē kā kritisku. Krievijā kredītu ņēmējiem rubļos strauji pieaug procentu likmes, tos turklāt vēl sagaida augsta, vismaz 10% inflācija.

Cilvēkiem būs arvien mazāk naudas ko tērēt. Tas var radīt ļoti negatīvas sekas Krievijas ekonomikai jau drīz, un tās izjutīs Latvijas eksportējošie uzņēmēji, cietīs tūrisma nozare, norāda SEB bankas ekonomists Andris Lāriņš.

Vienlaikus rubļa vēsturiski zemajam kursam ir viena ļoti pozitīva ietekme – izejvielu cenas. Tiem uzņēmējiem, kas pērk izejvielas Krievijā, šis ir dzīru laiks, norāda eksperts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl