Ekmanis: Čigānes virzīšana izglītības un zinātnes ministra amatam nav saprotama

1 komentārs
Ekmanis: Čigānes virzīšana izglītības un zinātnes ministra amatam nav saprotama
FOTO: LETA

Deputātes Lolitas Čigānes (V) iespējamā virzīšana izglītības un zinātnes ministra amatam nav saprotama, turklāt zinātnes sfērā Čigāne ir nepazīstama persona, uzskata Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) viceprezidents Juris Ekmanis.

Ekmanis norādīja, ka nav iespējams spriest par to, vai Čigāne būtu kompetenta vadīt Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), jo līdz šim viņa nebija iesaistījusies nozares procesos, tādējādi sektora pārstāvjos neradot pārliecību par to, vai Čigāne ministra amatam būtu piemērota.

Ekmanis, akcentējot zinātnes jomas sarežģītību, uzskata, – ja līdz šim IZM vadīja nozares speciālisti, kuriem ir pieredze darbā vai nu izglītībā, vai zinātnē, tad Čigānei šādas pieredzes neesot, tāpēc grūti iedomāties, kā tiktu strādāts pie nozares reformu izpildes un vadīšanas.

Ekmanis nešaubās, ka Čigāne varēs labi virzīt politiskos uzstādījumus, taču viņš nav pārliecināts, vai viņa pati spēs pilnvērtīgi iesaistīties problemātisku jautājumu risināšanā, kuru, kā norādīja Ekmanis, nav maz.

LZA viceprezidents uzskata, ka labāk būtu amatam virzīt cilvēku, kuru nevajadzētu ilgstoši apmācīt un informēt par nozares aktualitātēm. Turklāt viņš ir pārliecināts, ka katrā koalīcijas partijā esot deputāti, kuri var ieņemt šo amatu.

Čigānei būtu jāpierāda sava kompetence, lai nozares pārstāvji būtu pārliecināti par viņas darba kvalitāti un lēmumiem, uzskata Ekmanis.

Kā ziņots, premjerministre Laimdota Straujuma (V) trešdien piedāvāja koalīcijas partijām atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, bet partneri tam nav piekrituši. Straujuma arī nosaukusi ministru amatu kandidātus, un kā izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte pieminēta Čigāne.

Čigāne šodien žurnālistiem apliecināja, – ja premjerministre Laimdota Straujuma (V) aicinās to darīt un ja tāda būs partijas pozīcija, viņa būs gatava uzņemties šos pienākumus.

1 komentārs